خشکی لب

علل خشکی لب ها

خشکی لب هم دلایل درونی می تواند داشته باشد و هم دلایل بیرونی.

دلایل درونی خشکی لب ها :

دلایل درونی خشکی لب ها، بیماری های داخلی و تغذیه ای متعدد هستند که شایع ترین آنها سوء تغذیه است.

سوء تغذیه می تواند به دلیل رژیم های غذایی سخت و طولانی به دلیل وجود بیماری های گوارشی، کبدی، کلیوی و قلبی، و یا ناشی از رژیم لاغری بدون تجویز و متخصص تغذیه باشد.

دلایل بیرونی خشکی لب ها :

دلایل بیرونی خشکی لب ها ، شامل بیماری های پوستی و عدم رعایت بهداشت لب ها است. شایع ترین بیماری های پوستی که باعث خشکی لب ها می شوند،بیماری های درماتیت سبورئیک، پسوریازیس و اگزما است، اما عامل بیرونی مهم خشکی لب ها که به افراد مختلف بستگی دارد، مواظبت نکردن از سلامت لب ها است.

عادات خیس کردن لب ها با فشار زبان، فشار روی لب ها با دندان ها ، استفاده از رژ لب غیراستاندارد و بالاخره خیس شدن لب با مواد غذایی و میوه ها می تواند باعث خشکی لب ها شود.

تماس لب ها با مواد غذایی آبکی مانند آش، آبگوشت و میوه های آبدار مانند مرکبات (که PH اسیدی دارند و بعضا به صورت چهار قاچ گاز زده می شوند ) ، و عدم شستشوی لب ها با آب سالم بلافاصله بعد از خوردن این مواد غذایی، می تواند باعث حساسیت لب ها شود که اوایل به صورت قرمزی و خارش مختصر و سپس به شکل پوسته پوسته شدن ظاهر می گردد.

تماس طولانی مدت با نور آفتاب و زندگی مستمر در آب و هوای خشک از علل دیگر خشکی لب ها است که می توان با استفاده از کرم های مرطوب کننده لب ها که حاوی مواد ضد آفتاب با SPF پنجاه و یک یا بالاتر هستند، از ایجاد آن جلوگیری کرد.

خشکی لب ها

 

در مواردی که علت خشکی لب ها بیماری های پوستی یا بیماری های داخلی باشد، ضمن درمان بیماری اصلی توسط پزشک متخصص مربوطه، استفاده از کرم های مرطوب کننده حاوی ضدآفتاب مخصوص لب ها هم باید مورد توجه قرار گیرد؛البته با تجویز پزشک.

پیشنهاد کافه سبز با نسخه دکتر خیر اندیش-انتشارات جام جوان برای خشکی لب ها،  می توانید با کلیک بر روی لینک زیر مشاهده نمایید :

پیشنهاد کافه سبز با نسخه دکتر خیر اندیش-انتشارات جام جوان برای خشکی لب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + چهارده =

بستن
مقایسه

izmir escort