شاید برایتان سؤال باشد که چه چیزی باعث تغییر رنگ مو در اثر گذشت زمان می‌شود یا علت زود سفید شدن مو چیست!پس با ما همــراه باشید

عــلل ســفید شـدن مــو

مو در سنین حدود 40-45 سالگی شروع به سفیدشدن می‌کند، این سفیدشدن مو بسیار طبیعی است.اما بجز سفید شدن طبیعی مو ، علل دیگری هم وجود دارد که باعث می‌شود موی سر سفید گردد از قبیل کمبود ویتامین B، کمبود گوگرد،کمبود روی (برای موهای روشن و بور)،کمبود منگنز(برای موهای تیره و سیاه)ناراحتی و مشکلات روحی ،یبوست دائمی،ترس و اضطراب،وراثت،فشارهای عصبی، زندگی بدون تغذیه صحیح ، همه اینها می‌تواند علتی باشد برای سفید شدن موها قبل از موعد طبیعی .

شما می‌توانید خود تا حدودی پزشک خود باشید و چنانچه موهای شما زودتر از سن 40 ،45 سفید شده باشد می‌توانید با دلائلی که در بالا برای اطلاع شما ذکر کرده ایم هرچه زودتر به معالجه موهای خود بپردازید.

مثلا ویتامین B که در چلتوک برنج و سبوس گندم به مقدار فراوان یافت می‌شود بهترین ماده غذایی است که نه تنها از سفید شدن موها جلوگیری می‌کند بلکه موهای شما را تقویت می‌کند و از ریزش آنها هم جلوگیری می‌کند.

پــیـشگــیری از سفــید شدن بی موقــع مــو به وسیله گــیاهان 

اگر موهای شما روشن یا بور است برای پیشگیری و یا رفع سفید شدن بی‌موقع آن ها از مواردی که حاوی روی می‌باشند بیشتر استفاده نمایید و به نکات زیر توجه نمایید.

  • استفاده از خرما،سبزیجات و میوه جات،آب دریا،خوردن زیتون و روغن آن،خوردن انگور و مالیدن روغن زیتون به موها،خوردن اسفناج،زردآلو،گیلاس،پرتقال،موز،شاه بلوط،نمک دریا و مالیدن سولفات دو رنگ و اکسید دو زنگ بسیار نافع می‌باشد.

اگر موهای شما سیاه و تیره می‌باشد،بدانید که کمبود منگنزدر بدن و یا پیاز مو باعث سفید شدن موهای شما می‌شود.پس باید از موارد زیر استفاده نمایید.

  • خوردن و مالیدن دم کرده سنبل الطیب (به مقدار یک قاشق مرباخوری در یک لیوان آب که 20 دقیقه دم کشیده باشد)به سر.
  • دم کرده سنبل الطیب و بابونه که یک شب در میان یک استکان نوشیده شود،خوردن سیب،گلابی،هلو با پوست،تمشک،انگور قرمز،گوجه،انجیر،بادام،توت‌فرنگی،فندق خشک،خوردن سیر و پیاز و موسیر،تره فرنگی،خوردن سبوس یا چلتوک گندم و برنج با ماست و جوانه آنها.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − یازده =

بستن
مقایسه

izmir escort