ماسـک تـنـگ کـننده مـنـافـذ بـاز صورت

همه گیاهان خاصیت تنگ کنندگی منافذ پوست را دارند و میتوان از آنها به صورت بخور و ماسک کمک گرفت.

عرق کافوری،افزون بر خاصیت تنگ کنندگی منافذ،لطافت بخش پوست نیز هست و در بسیاری موارد میتوان از آن بهره گرفت.

تنگ کنندگان منافذ پوست

تنگ کنندگان منافذ پوست تونیکهایی هستند که چربی اضافه پوست را میگیرند و منافذ آن را تنگتر می کنند.از این مواد پس از پاک کردن پوست یا برداشتن ماسک و یا برداشتن موهای زائد بدن باید استفاده کرد ، زیرا در این مواقع منافذ پوست بیش از پیش باز میشود و نیاز به یک ماده قابض دارد تا تنگتر شود و به اندازه معمول برسد. ازمیان مواد تنگ کننده منافذ پوست ، خیار،سفیده تخم مرغ،توت فرنگی،بابونه و بومادران میتواند موثرتر از دیگر مواد باشد.

ماسک بادام و منافذ باز صورت

بادام لطافت بخش پوست و نیز شفا دهنده است. در گذشته،آن را ماده زیبایی آفرین مینامیدند و از صدها سال پیش تا به امروز این عنوان را حفظ کرده است . بادام در تنگ کردن منافذ باز پوست نیز موثر است و اگر به صورت ماسک از آن استفاده شود ، نتیجه خوبی خواهد داشت.ماسک بادام را میتوانید با مقداری بادام کوبیده ، چند قطره گلاب یا مقداری شیر و ماست تهیه کنید. اگر چند قطره تنتور ساده بنژوان به آن بیفزائید،نتیجه بهتری خواهید گرفت.

 

ماسک ذرت ــ ماسک جــو

این ماسک ها در پاکسازی پوست اثر فراوانی دارد .برای تهیه آن ، آرد جو یا آرد ذرت را با کمی آب به شکل خمیر در آورید و ماده به دست آمده را روی پوست بگذارید . اگر منافذ پوستتان خیلی باز است ، کمی آب گوجه فرنگی با خیار و یا یک عدد سفیده تخم مرغ به آن بیفزائید.

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − دوازده =