در مورد این ماسک های مغذی ، یک چیز را باید به خاطر داشته باشید و آن این است که علاوه بر صورت ، چه بسا که درمانی برای پاها ، آرنجها و زانو باشد.

 

ماسک مغذی زرده تخم مرغ

مواد لازم

زرده تخم مرغ          1عدد

روغن بادام شیرین    1 ق چای خوری

با مروری بر دستور العمل های زیبایی و منابع ساخت ، به خصوصیات شگفت انگیز تخم مرغ بر میخوریم.زرده تخم مرغ سرشار از لیستین و پروتئین است و بسیار مغذی می باشد .زرده تخم مرغ و روغن را با یکدیگر مخلوط کنید.بر روی پوست بمالید و به مدت 10 الی 20 دقیقه به حال خود بگذارید .برای مغذی ساختن بیشتر میتوان عسل را نیز بدان افزود و میتوان بجای زرده تخم مرغ از یک تخم مرغ کامل استفاده کرد.

 

ماسک تخم مرغ و لــیمو

زرده تخم مرغ                   1عدد

آب لیموترش                    1ق غذاخوری

عصاره با اسانس لیمو       2 قطره

زرده تخم مرغ را با آب لیمو مخلوط کرده و 2 قطره عصاره لیمو اضافه کنید و بگذارید این مخلوط نیم ساعت بماند.روغن لیمو در زرده تخم مرغ غوطه ور میشود و این ماسک را برای پوست های چرب بسیار مطلوب است.

 

ماسک تخم مرغ و مخمر

زرده تخم مرغ             1عدد

مخمر آبجو                 1ق غذاخوری

روغن آفتابگردان          1ق چای خوری

این مواد را با یکدیگر مخلوط کنید و خمیر نرمی از آن بسازید و مصرف کنید . حدود 15 دقیقه بگذارید بماند و سپس با شیر بشوئید.مخمر محرک پوست است و با افزودن زرده تخم مرغ و روغن ماسکی موثرتر پدید خواهید آورد.

 

ماسک آواکادو

گلابی آواکادو رسیده          2ق غذاخوری

عسل مایع                      1ق غذاخوری

آب لیمو                          2قطره

آواکادو یکی از مغذی ترین میوه هاست.حاوی بی شماری از ویتامینها ، مواد معدنی و روغنهای طبیعی است که همگی در تغذیه پوست کمک می کنند.

آواکادو را رنده کرده و صاف کنید برای جلوگیری از اکسید شدن و سیاه شدن دو قطره لیمو به آن اضافه کنید سپس عسل را اضافه نموده و مواد را مخلوط کنید .آن را مصرف کنید و تا حد توان بگذارید بماند ، در آفریقای جنوبی این دستور العمل برای مقابله با اثر خشکی پوست حاصل از نور آفتاب استفاده میشود . این ماسک ، ماسکی دل انگیز است که نرم کننده ، مرطوب کننده و تغذیه کننده پوست است . جالب است بدانید این ماسک حتی برای تقویت مو نیز استفاده میشود!

 

منبع:

  • گروه فنی کافه سبز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 2 =

بستن
مقایسه

izmir escort