روتین پوست چیست؟

روتین پوست به انجام سه مرحله برای حفاظت از پوست گفته می شود:پاکسازی (شستشوی پوست)بالانس کردن (استفاده از تونر)هیدراته کردن (مرطوب کردن)

طبع و مزاج

برای داشتن زندگی سالم و طبیعی ، همه ما نیازمند به شناخت طبع و مزاج  خود هستیم.غذای نامناسب با طبع و مزاج میتواند عواقبی در پی داشته باشد.

روغن زیتون و انواع آن

زیتون به انگلیسی (Olive) و با نام علمی (Olea europaea) شامل تقریبا 20 گونه درختان کوچک از خانواده زیتونیان است و در جهان کهن از حوزه دریای مدیترانه ، شمال آفریقا ، جنوب شرقی آسیا ، شمال تا جنوب چین ، اسکاتلند و شرق استرالیا پراکندگی گستردگی داشته است.

آویشن و خواص آن

آویشن Thymus vulgaris درختچه ای کوتاه و پرشاخه است. شاخه های علفی آویشن پوشیده از برگ هایی در قسمت فوقانی ساقه است و گل های سفید ریز آویشن به طور چتری و منفرد می رویند. برای درک بهتر گیاه آویشن و خواص آن با ما همراه باشید.

گل بنفشه و خواص روغن آن

گل بنفشه Viola sp گیاهی علفی و پایا و دارای برگ هایی است که از محل مشترکی در ناحیه یقه خارج می شوند. برگ های آن قلبی شکل، دارای دمبرگ دراز و واقع بر روی سطح زمین هستند، زیرا ساقه هوایی مشخص در این گیاه وجود ندارد و در کناره دمبرگ آن ، جوانه های جانبی ظاهر می شود. برای اطلاعات بیشتر از گل بنفشه و خواص روغن آن با ما همراه باشید.

خواص آلوئه ورا

آلوئه ورا (Aloe Vera) یا صبر زرد طبی گیاهی از راسته مارچوبه ای ها که بومی آفریقای شمالی است. این گیاه بی ساقه و گاها برخی از آنها دارای ساقه ای بسیار کوتاه هستند. آلوئه ورا 60 تا 100 سانتیمتر رشد می کند و از طریق پاجوش تکثیر می شود. برگ های آن نیزه ای و گوشتی با لبه های دندانه دار است و رنگ آن سبز تا خاکستری است. برای اطلاع از خواص آلوئه ورا با ما همراه باشید.

گل سرخ یا گل محمدی

گل سرخ یا گل محمدی (Rosa Damascena) یا همان گل گلاب، نوعی گل رز است که از آن گلاب می گیرند و درختچه ای خزان دار است. برای آشنایی بیشتر و خواص این گل با ما همراه باشید.

بستن
مقایسه

izmir escort