پوست خشک

علائم پوست خشک

احساسی که از پوست خشک بدست می آید،این است که پوست بشدت بر روی استخوان ها کشیده شده است.پوست بافتی نازک و حالت خشک دارد و زمینه را برای شکستن عروق،پوسته شدن و ظاهری وصله مانند در پوست مستعد میسازد.معمولا خطوط نازک قابل رویت اند که در صورتیکه به آنها توجهی نشود به چین و چروک و خطهایی در صورت بدل خواهند شد و بدین خاطر یک پوست خشک به مقدار زیادی توجه و رسیدگی نیاز دارد

تمیز نگه داشتن پوست

بهترین کار این است که پس از استفاده ار یک تونیک بسیار ملایم مثل گلاب یا عصاره گیاهی،برای برطرف کردن اثرات باقی مانده از چربی و برای با طراوت ساختن تازه نگه داشتن پوست، از کرم مناسب و گیاهی استفاده نمایید.اگر از تونیک پوستی استفاده میکنید مراقب باشید و در هر صورت،از نوع قوی آن استفاده نکنید .چرا که هر چیزی الکل داشته باشد ،پوست را خشک میکند

•خرید کرم آبرسان گیاهی مناسب پوست های خشک•

شستشو پوست خشک

بعضی از افرادی که پوست خشک دارند ،اصلا صورت خود را نمی شویند.اما توصیه میکنیم با یک صابون مناسب و آب ،هرچندگاهی پوست صورت خود را شستشو دهید.اگر میترسید با این کار پوست شما بیشتر خشک شود ، بعد از آن به مقدار زیاد از مرطوب کننده پوست استفاده نمائید.همچنین میتوانید با شیر، یا اگر لطافت بیشتری میخواهید ، با مخلوط سرکه سیب وآب جوشیده به نسبت 1 به 10 عمل شستشو را انجام دهید و به جای صابون نیز میتوانید از آرد جو دوسر یا روغن بادام شیرین استفاده کنید. چرا که نسبت به صابون از خشکی کمتری برخوردارند.

•خرید صابون شـــیـــر مناسب برای پوست های خشک•

مـرطــوب نگه داشتن پوست

روغن زدن و تغذیه پوست ،برای پوست خشک،بسیار ضروری است و نباید بدون استفاده از مرطوب کننده بیرون بروید این عمل درست مثل آن است که بدون لباس بیرون رفته باشید. شبها به هنگامی که در پوست خود خشکی خاصی احساس میکنید،با یک کرم بسیار مغزی پوست خود را تغذیه کنید.در حمام یا حداقل بیست دقیقه پیش از خواب ، آن را به صورت بمالید و سپس چربی اضافی را پاک کنید.زیرا پوست شما تا حد توان ،ظرف 10 دقیقه همه کرم را جذب خواهد کرد و سپس اضافات آن منافذ یا سوراخهای پوست را پر میکنند ، راه تنفس پوستی را می بندند و پالش شما رو نیز کثیف خواهد کرد.

همچنین میتوانید خیلی ساده صبح صورت خود را با آب و صابون ملایم مانند صابون شیر و جلبک و یا شامپو بچه شسته و صورت را با 20 مشت آب آبکشی کنید و به کاربردن مرطوب کننده از زیر گردن تا جایی که مو روییده به جز قسمت های دور چشم اضافی کرم بعد از 10 دقیقه.

شب،مشتی پر آرد بادام و یا جو دوسر را برداشته و با مقداری آب یا شیر آن را به صورت خمیر درآورده این ماسک را روی صورت مرطوب به جز اطراف چشم می مالیم . و بعد پوست را میشوئیم. این ماسک خشکی را برطرف و سلولهای مرده پوست را هر هفته زنده میکند و پس از استفاده دوباره پوست را چرب میکنیم.

پنج دستور ماسک میوه ای برای پوست های خــشــک

  1. موز بزرگی را همراه با نصف پوست انتخاب کنید سپس آن را درون مخلوط کن ریخته و یک قاشق غذاخوری عــســل به آن اضافه کنید به مدت 20 دقیقه روی پوست خود بگذارید تا خشک شود سپس پوست را با آب خنک بشوئید.
  2. یک فنجان برگ زردآلو را در آب گرم خیس کنید آن را درون مخلوط کن ریخته و یک ق غذاخوری عــسل به ان بیفزائید.آنها را مخلوط کرده به مدت 20 دقیقه روی پوست پهن کنید اجازه دهید خشک شود سپس با آب خنک آن را پاک کنید.
  3. یک فنجان آلوی خشک را درون آب گرم خیس کنید.اب میوه را با یک ق غذاخوری عــسل مخلوط کرده و روی صورت پهن کنید اجازه دهید خشک شود، بعد از 20 دقیقه صورت خود را با آب خنک بشوئید.
  4. پــوست گلابی را بکنید ، سپس آن را درون مخلوط کن ریخته و با یک ق غذاخوری عسل مخلوط کرده و روی صورت پهن کرده اجازه دهید خشک شود، بعد از 20 دقیقه صورت خود را با آب خنک بشوئید.
  5. یک فنجان هـلوی خشکیده رادر آب گرم خیس کنید و سپس آن را درون مخلوط کن ریخته و با یک ق غذاخوری شیر کم چربی و یک قاشق غذاخوری عــســل مخلوط کرده ،روی صورت پهن کرده و بعد از 20 دقیقه صورت خود را با آب خنک بشوئید.

 

•خـرید ماسک صورت خــاک رس قــرمز مناسب برای پوستهای خــشــک•

•خـرید ماسک گیاهی جلبک اسپیرولینا مناسب برای پوستهای خــشـک•

 

منبع:

  • گروه فنی کافه سبز

 

یک دیدگاه برای “نحوه مراقبت از پوست خشک”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − سه =

بستن
مقایسه

izmir escort