ابتلا به کرونا در قم از میانگین کشوری بالاتر است
سخنگوی وزارت بهداشت، سیما سادات لاغری، در تشریح وضعیت بیماری کرونا در استان قم، گفت: ابتلا به کرونا در قم از میانگین کشوری بالاتر است

طی گزارشات اخیر، سیما سادات لاری به  توضیح وضعیت ویروس کرونا در یکی دیگر از استان ها پرداخت و همچنین به تازه ترین گزارش از کرونا در استان قم، گفت:از ابتدای فروردین تا اواسط خرداد ۹۹ شاهد روند نزولی در موارد ابتلا و بستری روزانه در این استان بودیم، ولی متاسفانه از اواخر خرداد نمودار موارد ابتلا و بستری روزانه در استان قم مجددا صعودی شد و همچنان در حال امتداد است‌.

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: در حال حاضر حدود ۵۰۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان قم بستری هستند که وضعیت عمومی ۹۵ نفر از آنها وخیم گزارش شده است‌.

وی ادامه داد: استان قم برای چندین هفته متوالی در وضعیت قرمز بیماری قرار دارد و بروز موارد بستری در این استان بالاتر از متوسط کشوری است و بیم آن می‌رود که عادی انگاری شرایط و سهل‌انگاری پر رعایت پروتکل‌های بهداشتی زمینه را جهت خیز مجدد بیماری در این استان فراهم کند.

سخنگوی وزارت بهداشت، درباره بازرسی‌های صورت گرفته در استان قم، افزود :

از زمان شروع بیماری بیش از ۱۵۶ هزار بازدید از اماکن عمومی و واحدهای صنفی و صنعتی استان قم صورت گرفته است که برای بیش از ۲۷ هزار مورد از اماکن مذکور به دلیل سهل انگاری در پروتکل‌های بهداشتی اخطار صادر شده است و تعداد ۱۹۷ واحد متخلف پلمب شده‌اند.

همچنین بر اساس بررسی‌های صورت گرفته میزان استفاده از ماسک توسط مردم استان قم در مراکز و اماکن عمومی، ادارات و بانک‌ها ۸۱ درصد و در وسایل نقلیه عمومی درون و برون شهری ۸۷ درصد است. همچنین میزان استفاده از ماسک توسط کارمندان ادارات و بانک‌های استان ۹۶ درصد و میزان استفاده توسط متصدیان واحدهای صنفی ۷۵ درصد و واحدهای صنعتی ۹۲ درصد گزارش شده است‌.

بالاترین میزان رعایت نکات بهداشتی در هفته سوم شهریورماه در استان قم در بانک‌ها و کمترین میزان رعایت در اماکن ورزشی و واحدهای بستنی فروشی گزارش شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.