انواع ماسک صورت خانگی با سفیدآب

سفیداب بهترین لایه بردار طبیعی است که سبب پاکسازی پوست، روشن تر شدن و نرم شدن پوست می شود. سفیدآب به علت نداشتن مواد شیمیایی بهترین لایه بردار طبیعی برای پوست است و همچنین این لایه بردار طبیعی به علت بی ضرر بودن می تواند جایگزین خوبی برای انواع ماسک های لایه بردار باشد و باعث جوانی و زیبایی پوست شود. با این بخش از سلامت پوست و موی کافه سبز همراه شوید تا شما را با انواع ماسک صورت خانگی با سفیدآب آشنا نماییم.

سفیداب چیست؟

سفیدآب یکی از مشهور ترین روشهای لایه برداری پوست است که در بسیاری از مواد آرایشی استفاده میشود و باعث بهتر تمیز شدن و لطافت پوست می گردد.

در اصل این صابون، اسکراب لایه بردار و ترکیبی از مواد مختلف با دانه‌های ریز یا گرانول‌هایی است که کمی ساختار آن را زبرتر می‌کند تا بتواند اضافات پوستی را به راحتی از روی پوست جدا کند.

خواص سفیدآب :

سفیداب بهترین لایه بردار طبیعی است که می تواند جایگزین خوبی برای انواع ماسک های لایه بردار باشد. سفیداب با پاک کردن سلول های مرده باعث می شود تا به قول معروف پوست مان نفس راحت بکشد. در طول روز میلیون ها سلول بر اثر فعالیت می میرند و باید از روی پوست بدن پاک شوند. بهترین راه این است که هنگام استحمام مقداری سفیداب بر روی پوست مان بمالیم تا سلول های جدید بتوانند رشد کنند و باعث زیبایی پوست شوند.

یکی دیگر از خواص سفیداب این است که این ماده باعث رفع جوش‌ها و لک‌های پوست می‌شود. سفیداب باعث ضدعفونی شدن پوست بدن هم می‌شود. بیشتر کسانی که بدنشان مرتب جوش می‌زند پوست بیش از حد چربی دارند، به این افراد توصیه می‌کنیم که در هنگام استحمام به بدن‌شان مقداری پودر اسکراب سفیداب جلبک بزنند.

انواع ماسک صورت خانگی با سفیدآب :
1_ ماسک گچی سفیدآب :

ماسک گچی از نوعی پودر معدنی که سرشار از املاح و مواد معدنی دریایی و سولفات کلسیم است تشکیل شده که پس از گذاشتن آن بر روی پوست صورت باعث کاهش عمق چروک‌ها، صاف کردن ناهمواری‌های پوست، برگشت دوباره درخشندگی پوست، رفع لکه های پوستی و روشن شدن پوست می شود. و همچنین بدلیل مواد موثره سفیداب بشدت منجر به سفید شدن و درخشندگی پوست صورت شده و لک های ناشی از آفتاب سوختگی و جوشهای پوستی را از بین می برد.

برای پوست چرب :

مقدار مناسبی از ماسک گچی ساشه ای حاوی سفیدآب را با کمی آب یا عرق کاسنی و چند قطره آب لیموی تازه ترکیب کرده و بر پوست تمیز قرار داده و چند دقیقه ماساژ دهید. بهتر است ماساژ صورت از پایین به بالا باشد. پس از 25 دقیقه و خشک شدن کامل ماسک، آن را از پایین به بالا جدا کرده و در صورت نیاز پوست خود را بشویید.

برای پوست های خشک :

مقدار مناسبی از ماسک گچی ساشه ای حاوی سفیدآب را با کمی شیر و مقداری عسل و روغن ویتامین ای ترکیب کرده و بر پوست تمیز قرار داده و چند دقیقه ماساژ دهید. بهتر است ماساژ صورت از پایین به بالا باشد. پس از 25 دقیقه و خشک شدن کامل ماسک، آن را از پایین به بالا جدا کرده و در صورت نیاز پوست خود را بشویید و اگر پوستتان خشک است از کرم بوتاکس بعد از آن استفاده کنید.

2_ ماسک لایه بردار سفیدآب و آب لیمو :

مواد لازم :

  • پودر سفیدآب
  • کمی آب لیمو تاز

پودر سفیداب را با ابلیمو در ظرفی ریخته و مخلوط کنید تا بافتی یکدست و نرم پیدا کند. روی پوست بمالید و بگذارید 15 دقیقه بماند.

3_ ماسک روشن کننده سفیداب و شیر :

مواد لازم :

  • سفیدآب
  • شیر
  • روغن زیتون

برای این که بتوانید پوست صورت همیشه روشن و شاداب داشته باشید باید مقداری سفیداب را با مقداری شیر و روغن زیتون مخلوط کنید و بر روی پوست صورت خود بمالید و بعد از حدود 15 دقیقه این محلول را از روی پوستتان بشویید و به سرعت شاهد بهتر شدن پوست صورت خود شوید. شیر و زیتون هر دو باعث ترمیم بافت‌های پوست می‌شوند و هنگامی‌که با سفیداب ترکیب شوند به دارویی معجزه‌آسا تبدیل می‌شود.

4_ ماسک ضد جوش سفیدآب و ماست :

مواد لازم :

  • پودر سفیدآب
  • ماست

پودر سفیداب و ماست را ترکیب کنید. آنقدر هم بزنید که به صورت خمیر در بیایید.

تنها بر روی پوست و جوش های خود قرار دهید و اصلا ماساژ ندهید. پس از گذشت 20 دقیقه ماسک سفیداب و ماست را با آب ولرم بشورید.

برای مراقبت بیشتر از پوست، می توانید ویدئوی های مربوط به طرز تهیه ماسک های خانگی را در اینستاگرام و آپارات مشاهده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.