انواع ماسک ضد جوش خانگی11

جوش شایع ترین مشکل پوستی است که همه‌ی ما هر از گاهی به آن دچار می‌شویم. یکی از بهترین روش درمان جوش صورت، استفاده از انواع ماسک ضد جوش خانگی است، که هر ماسک را باید به مدت 20 تا 30 دقیقه بر روی پوست قرار داد و سپس آن را با آب کاملا شستشو داد و یا با یک تکه پنبه آغشته به گلاب از سطح پوست پاک کرد. ما در این مقاله طرز تهیه‌ی انواع ماسک ضد جوش خانگی را گردآوری کرده ایم و به شما اموزش می دهیم.

انواع ماسک خانگی:
ماسک خیار:

یک یا دو خیار را رنده کنید و به صورت ماسک بر روی پوست صورت خود قرار دهید و 20 دقیقه بعد آن را با آب یا پنبه آغشته به گلاب از سطح پوست خود پاک نمایید. ماسک خیار تأثیر زیادی در ایجاد طراوت و شادابی و لطافت پوست دارد.

ماسک نعنا:

4 تا 5 عدد برگ نعنا را خرد کنید. خیار را پوست کنده، تخم‌های آن را خارج و آن را رنده کنید. برگ های نعنا را به خیار اضافه کنید. سفیده‌ی یک تخم مرغ را جدا گانه هم بزنید و بعد به مخلوط خیار و نعنا اضافه کنید. این ترکیب را به مدت 20 دقیقه روی صورت خود بگذارید سپس با آب بشویید و با دستمال خشک کنید.

ماسک جلبک و سفیده تخم مرغ :

ماسک جلبک و سفیده تخم مرغ را با کمی سرکه سیب و چند قطره آب را به خوبی با هم مخلوط کنید. این ترکیب را به مدت 20 دقیقه روی پوست صورت خود بگذارید و سپس با آب بشویید و با دستمال خشک کنید. استفاده از این ماسک را به افرادی که پوست چرب دارند توصیه می‌کنیم.

برای مراقبت بیشتر از پوست، می توانید ویدئوی های مربوط به طرز تهیه ماسک های خانگی را در اینستاگرام و آپارات مشاهده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.