بهترین مزاج

اطلاع از مزاج تاثیر زیادی در سلامتی و  آرامش شما دارد. کافه سبز شما رو با بهترین مزاج از نظر طب سنتی آشنا می‌کند.

از نظر طب سنتی بهترین مزاج کدام است ؟

Ÿافرادی که دارای مزاج سرد و تر هستند روابط عمومی بهتری دارند، افرادی که دارای مزاج گرم و خشک هستند برای کارهای نظامی مناسب تر هستند و افرادی که دارای مزاج سرد و خشک هستند دقیق ترند.

Ÿیکی از معیارها برای تشخیص مزاج فرد (سوحنه) است یعنی کسانی که هیکل و اندام درشتی دارند دارای مزاج تری هستند و افرادی که دارای هیکل و اندام ریزتری هستند مزاجشان خشک است.

Ÿبرخی از افرادی که اندام درشت دارند هیکل آنها مملو از چربی و پف است. این یعنی اینگونه افراد دارای مزاج سرد و تر هستند اما عده ای دیگر از افرادی که هیکل درشتی دارند اندام آنها پوشیده از ماهیچه و به اصطلاح هیکل عضلانی دارند اینگونه افراد مزاج گرم و تری دارند.

Ÿدر بین کسانی که ریز اندام هستند اگر اندام آنها ماهیچه ای باشد مزاج این افراد گرم و خشک است اما اگر این افراد هیکلشان از پوست و استخوان باشد مزاج سرد و خشکی دارند.

رنگ پوست:

Ÿرنگ پوست یکی دیگر از علائمی است که به وسیله آن می توان مزاج یک فرد را تشخیص داد. رنگ های گلگون دارای مزاج گرم و تر، رنگ های گندمی و زرد دارای مزاج گرم و خشک و رنگ های تیره و سبزه دارای مزاج سرد و خشک و افراد سفید دارای مزاج سرد و تر هستند.

همچنین رشد مو یکی دیگر از علائمی است که به وسیله آن می توان مزاج فرد را تشخیص داد. افراد دارای مزاج گرم معمولاً موهای پرپشت، ضخیم و تیره دارند و افراد سرد مزاج معمولاً دارای موهای کم پشت و نازک هستند.

Ÿ همچنین افراد گرم مزاج عموماً عرق، ادرار و مدفوع آنها دارای بوی تند است اما افراد سرد مزاج عرق، ادرار و مدفوع آنها بوی خاص و تندی نمی دهد.
Ÿ همچنین حرکات بدن یکی دیگر از راه های تشخیص مزاج افراد است افراد گرم مزاج عموماً پر جنب و جوش هستند و عموما حرکات بدنی تندی دارند. اما افراد سرد مزاج کسل هستند و جنب و جوش کمی دارند.

خواب:

یکی دیگر از روش هایی که که به وسیله آن می توان مزاج فرد را تشخیص داد خواب است افراد دارای مزاج گرم و خشک دارای خواب کم مزاج گرم و تر دارای خواب متوسط و افراد با مزاج سرد و تر خواب زیاد و افراد با مزاج سرد و خشک دارای خواب منقطع هستند مدام از خواب می‌پرند.

افراد گرم مزاج روحیه شجاعی دارند و عموماً نترس هستند اما افراد سرد مزاج معمولاً افرادی ترسو و محافظه کار هستند.
Ÿ نبض بدن یکی دیگر از راه های شناخت مزاج افراد است. افرادی که با چهار انگشت بتوان نبض آنها را احساس کرد، گرم مزاج هستند، اما به جز اینها بقیه افراد، مزاج سردی دارند. همچنین نبض افراد تر مزاج قطر بیشتری دارد و افرادی که نبض آنها بسیار کم و باریک می زند دارای مزاج خشکی هستند.

معمولاً افراد در موقع بیماری مزاجشان انحراف موقتی پیدا می کند اما نمی توان گفت کدام یک بهتر است.
Ÿ افرادی که دارای مزاج سرد و تر هستند روابط عمومی بهتری دارند، افرادی که دارای مزاج گرم و خشک هستند برای کارهای نظامی مناسب تر هستند و افرادی که دارای مزاج سرد و خشک هستند دقیق ترند اما در کل مزاجی که نسبت به بقیه معتدل تر است مزاج گرم و تر است.

برای مراقبت بیشتر از سلامتی خود، می‌توانید ویدئوی های مربوط به مزاج شناسی و اصلاح طبع را در اینستاگرام و آپارات مشاهده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.