تهیه‌ی ماسک ضد جوش خانگی11

جوش شایع ترین مشکل پوستی است که همه‌ی ما هر از گاهی به آن دچار می‌شویم. یکی از بهترین روش درمان جوش صورت تهیه‌ی ماسک ضد جوش خانگی است، که هر ماسک را باید به مدت 20 تا 30 دقیقه بر روی پوست قرار داد و سپس آن را با آب کاملا شستشو داد و یا با یک تکه پنبه آغشته به گلاب از سطح پوست پاک کرد. ما در این مقاله طرز تهیه‌ی چند ماسک ضد جوش خانگی را گردآوری کرده ایم که به شرح ذیل می باشد.

انواع ماسک خانگی:
ماسک آناناس:

این میوه تاثیر جالبی بر جوش های غرور به ویژه گلوله های چربی زیر پوستی (جوش های کیستیک) دارد. برای تهیه‌ی ماسک آناناس کافی است که یک آناناس رسیده را پوست بکنید و در مخلوط کن بریزید تا به صورت مخلوط غلیظی در بیاید.

سپس به اندازه وزن آن به آن الکل میوه (الکل اتیلیک) بیفزایید و یک لیوان روغن آفتابگردان به مخلوط حاصل اضافه کنید. حال می‌توانید روزی یک بار، هر بار 20 تا30 دقیقه، این مخلوط را به صورت ماسک بر روی صورت خود قرار دهید و سپس آن را با آب سرد بشویید.

ماسک پرتقال:

یک پرتقال را پوست بکنید، هسته ها و پوست های نازک پره‌های آن را جدا کنید، روی پوست صورت خود بخوابانید و پس از 20 دقیقه با آب سرد بشویید. این ماسک برای درمان جوش های غرور جوانی (آکنه) مؤثر است، ولی افرادی که پوست خشک دارند نباید آن را مصرف کنند.

ماسک آلوی قرمز:

هفت یا هشت عدد آلوی قرمز تهیه کنید و هسته‌های  آنها را خارج کنید. سپس آنها را با افزودن ده قطره روغن بادام کاملأ با یکدیگر مخلوط کنید تا به صورت یک ماده خمیری درآید. آنگاه این مخلوط را به مدت 20 دقیقه روی صورت خود قرار دهید و سپس با آب بشویید. این ماسک به ویژه در کسانی که منافذ پوستی آنها مثلأ در پوست بینی، باز و زشت شده مؤثر است و پوست را زیبا می‌کند. استفاده از این ماسک را به افرادی که پوست چرب دارند توصیه می‌کنیم.

برای مراقبت بیشتر از پوست، می توانید ویدئوی های مربوط به طرز تهیه ماسک های خانگی را در اینستاگرام و آپارات مشاهده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.