جلوگیری از کرونا با آناناس
محققان مرکز پزشکی دانشگاه نبراسکا آمریکا از ، جلوگیری از ابتلا به کرونا با آناناس خبر دادند

طی آخرین تحقیقات دانشمندان آمریکایی، در ساقه میوه آناناس آنزیمی به نام بروملین وجود دارد که میتواند از کرونا جلوگیری و با آن مقابله کند.

ویروس کرونا که عفونت‌های تنفسی ایجاد می‌کند می‌تواند به سرعت انتقال یابد و به یک معضل سخت تبدیل شده است اما هر روز اطلاعاتی جدید از ایمنولوژی و ویروس کرونا یاد می‌گیریم.

در حال حاضر، بیماران آلوده به ویروس کرونا با عوامل مختلف ضد ویروسی، ضد التهابی و ضد مالاریایی تحت درمان قرار می‌گیرند. با این وجود، میزان پاسخ نسبتاً متوسط است و نیاز به تأیید مشخصات ایمنی و اثربخشی آن دارو‌ها در برابر کووید ۱۹ وجود دارد. اما استفاده مجدد از دارو‌های موجود یا تولید ضد ویروس‌های جدید علیه ویروس کرونا هنوز راهی پیش رو است.

بروملین از تشکیل پروتئین ACE-۲ و TMPRSS۲ جلوگیری می‌کند، می‌تواند پروتئین سنبله ویروس کرونا را شکافته و تخریب کند و همچنین عفونت بیماران کرونایی را مهار می‌کند. همچنین تخریب پروتئین سنبله ویروس کرونا عملا باعث ناتوانی ویروس در ایجاد عفونت می‌شود.

مطالعات قبلی نشان داده است که می‌توان از بروملین برای درمان بیماران مبتلا به التهاب و درد استفاده کرد بنابراین هنگام درمان بیماران مبتلا به کووید ۱۹ می‌توان از همه این مزایا بهره برد.

در نتیجه، ساقه آناناس غنی از بروملین است و یک گزینه مناسب به عنوان یک ضد ویروس برای درمان نه تنها کویید ۱۹ بلکه شیوع احتمالی نوع‌های دیگر ویروس‌های کرونا در آینده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.