خارش سر

اگر شما هم از خارش سر رنج می‌برید و دنبال راه های درمانی برای آن هستید مقاله زیر را مطالعه نمایید.

علت خارش سر و درمان آن :
 گرماى هوا و یا عرق کردن :

خارش سر از گرماى هوا و یا عرق کردن با تغییر مکان و شستشو با آب سرد مرتفع می‌گردد.

در اثر گرد و غبار یا کثیفى :

خارش سر در اثر گرد و غبار یا کثیفى با شستشو رفع می‌گردد.

در اثر ضعف :

سورنجان، زردچوبه، مرمکى، مقل ازرق، سنامکى، هلیله سیاه، پوست هلیله زرد، خلال نارنج، مستکى رومى، هل رسمى، گل محمدى و انقوزه‏ى خشک از هرکدام 10 گرم، باهم مخلوط کنید و بسیار نرم بسایید. آن را با 50 گرم مویز کوبیده شده و کمى عسل مخلوط کنید تا به صورت خمیر درآید. سپس آنها را به صورت گلوله‏هایى کوچک به اندازه‏ى یک عدد نخود بسازید و در ظرفى سربسته ریخته و در جایى خنک مانند یخچال نگهدارى کنید.

اگر خارش‏ سر در اثر ضعف بدن باشد باید مقدارى گندم را بو بدهید و تا گرم است در کیسه‏اى بریزید و آن کیسه ‏ى پر از گندم را در وسط سر بگذارید و صبر کنید تا سرد شود و چند مرتبه در طول روز این کار را تکرار کنید.

در اثر زکام و گریپ :

اسطوخدوس هندى، مرزنجوش، بابونه شیرازى، بادرنجبویه، پرسیاوشان، گل نیلوفر، مغز ناخنک، تخم گشنیز، تخم کاسنى، ریشه کاسنى، مخلصه، پوست هلیله زرد، ریوند چینى، پوست خشخاش، سنامکى، گل محمدى، تاجریزى، رازیانه از هرکدام 10 گرم مخلوط و نیم‏کوب کنید.

سپس به ده قسمت مساوى تقسیم کرده و هر شب یک قسمت از آن را در یک و نیم لیوان آب جوش بخیسانید و صبح در همان آب بجوشانید بعد آب آن را صاف و شیرین کرده قبل از صبحانه بنوشید و مجددا تفاله‏ ى آن را در یک و نیم لیوان آب جوش خیسانده و شب آن را جوشانده، آب آن را شیرین و قبل از شام بنوشید. ضمنا هنگام جوشیدن حتما بخور آن را به سر و مغز بدهید.

در اثر چرب بودن پوست سر :

باید بدانیم که علت آن مصرف زیاد چربیها به عنوان غذاى روزانه در نتیجه جمع شدن چربى در زیر پوست می‌‏باشد.

در اثر جوش‏هاى روى پوست سر :

با استفاده از داروى ضد چربى و یا صابون و شامپوهاى مناسب سر را شستشو دهید و یا از داروى زیر استفاده کنید.

احساس خستگى، سخت بیدار شدن صبح‏ها از خواب، تلخى دهان هنگام صبح، جوش‏هاى روى پوست، مسمومیت‏هاى زودبه‏زود- پف‏کردگى در زیر چشم‏ها، چاقى زیاد در سن نوجوانى، درد زیر دنده‏ى راست یا ناحیه‏ى کبد طرف راست بدن، خارش پوست بدن، خارش‏ سر، خارش بعد از حمام، خشکى دهان، آب‏ریزش بینى به‏طور گهگاه، بوى بد دهان، از دست رفتن شفافیت چشم‏ها، زیاد شدن اسید اوریک بدن، ناقص بودن تخلیه‏ى روده‏ها، سرگیجه، دردهایى که در بدن جابه‏جا مى‏شود، کم‏خونى، صبح‏ها هنگام بیدار شدن از خواب، با خستگى و سختى چشم‏ها باز مى‏شود، تیره‏گى رنگ پوست یا چهره، گودى کاسه‏ى چشم‏ها، سیاهى زیر چشم‏ها، ترشى معده، احساس پریدن مگس جلوى چشم، حالت استفراغ و تهوع مداوم، بى‏ثباتى قند خون، عرق زیاد بدن، بدبویى بدن، التهاب یا قرمزى زیاد پوست، لک‏هاى سفید یا سیاه یا کبودى پوست، خال‏ها یا زگیل‏ها یا کک‏ مک‏

خارش‏ سر :

اگر دچار خارش‏ سر شده‏ اید باید از خوردن خرما، انجیر، انگور، خربزه، فلفل، ماهى، بادمجان، زنجبیل، نمک و سرکه پرهیز کنید و یک مشت بزرگ از شکوفه‏ هاى درخت گردو را نرم بکوبید، بعد در 400 گرم پیه خوک آب‏کرده‏ ى بدون نمک ریخته و بجوشانید و خوب مخلوط کنید، سپس در ظرفى شیشه‏اى یا چینى ریخته و نگهدارید و شب‏ها کمى از آن را بر پوست سر مالش دهید و صبح در حمام با صابون گوگرد یا سدر بشویید.

اگر دچار خارش‏ سر شده‏ اید شستن سر با سرکه سیب بعد از شامپو بسیار مفید می‌باشد. (نسخه استاد خیر اندیش- انتشارات جام جوان)

جلبک اسپرولینا حاوی عوامل آنتی اکسیدانی است که به جوان ماندن بافت های بدن کمک کرده و اثرات پیری را به تأخیر می اندازد. این تأثیر مثبت به خصوص در ناحیه ی پوست و موها دیده می‌شود. شامپو جلبک اسپیرولینا بهترین انتخاب برای درمان خارش سر می‌باشد.

برای مراقبت بیشتر از مو، می‌توانید ویدئوی های مربوط به نحوه مراقبت و تقویت مو را در اینستاگرام و آپارات مشاهده نمایید.

5% تخفیف
10%تخفیف
دفعه دیگه.
15% تخفیف
10% تخفیف
30% تخفیف
20% تخفیف
25% تخفیف

شانس خودتان را برای برنده شدن یک جایزه امتحان کنید! و کد تخفیف را روی هر محصولی که میخواین اعمال کنید.

قوانین بازی:

  • یک بازی برای هر کاربر
  • متقلبین رد صلاحیت خواهند شد.