خواص سیاه دانه

این گیاه خواص دارویی زیادی دارد و گیاهی یک ساله و گلدار و بومی جنوب غربی آسیا است. سیاه دانه (Nigella Sativa) در ایران به ویژه در اراک و اصفهان به فراوانی می روید و از دانه اش  به عنوان دارو استفاده می شود. برای اطلاع از خواص سیاه دانه با ما همراه باشید.

دانه اش دارای اثر قاعده آور ، ضد کرم ، ضد باکتری ، مسهل و زیاد کننده ترشحات شیر است. سیاه دانه مزه ای تلخ و ادویه ای با کمی ته مزه توت فرنگی دارد و از نظر طبع و مزاج ، گرم و خشک است. همچنین چرب کننده است و درد زیر پوستی را تسکین می دهد.

خواص سیاه دانه Nigella Sativa

سیاه دانه (Nigella Sativa) و روغن آن موثرترین و مفید ترین چیزی است که برای تقریبا هر بیماری ، آلرژی یا حساسیت و حتی بیماری های جدی مانند تنگی نفس ، دیابت، اختلالات در سیستم دفاعی بدن و غیره کاربرد دارویی دارد. این دانه بومی جنوب غربی آسیاست و از قدیم از آن به عنوان ضد انگل، ضد باکتری و مسهل استفاده می کردند. مصرف سیاه دانه برای زنان شیرده مفید است زیرا باعث افزایش ترشح شیر می شود. تحقیقات نشان داده است مواد معدنی و ویتامین های موجود در سیاه دانه در درمان دیابت، سل ، بیماری های قلبی و عروقی ، کم خونی و میگرن مفید است . اسیدهای چرب ضروری فراوان موجود در سیاه دانه آن را به نوعی ماده غذایی ضد سرطان تبدیل کرده که در حفظ سلامت پوست و مو نیز مفید است.

برای کاهش فشار خون پیشنهاد میکنیم مقاله خواص دارویی گیاه آفتاب گردان را مطالعه نمایید و همچنین ما را در اینستاگرام و آپارات دنبال نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.