خیز فزاینده موج ابتلا به کرونا
علیرضا رئیسی از خیز فزاینده موج ابتلا به کرونا و ایزوله شدن تست افرادی که مبتلا به کرونا هستند خبر داد

طی آخرین گزارش،معاون بهداشت وزارت بهداشت، علیرضا رئیسی، در ارتباط زنده با بخش خبری ۲۱ شبکه اول سیما افزود: خیز فزاینده موج ابتلا به کرونا در کشورمان همزمان شد با کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی به طوری که آمار رعایت پروتکل‌ها از حدود ۸۰ درصد به ۴۲ درصد در هفته‌های اخیر رسیده است.

وی از مصوبات امروز وزارت بهداشت در راستای تشدید سخت گیری‌ها در سطح اجتماع گفت: تشدید نظارت‌ها بر اجرای پروتکل‌ها و اعمال جرایم، افزایش تست‌های بیشتر و البته هدفمند از ۲۵ هزار تست روزانه به ۴۰ هزار تست، ایزوله کردن افرادی که تست آن‌ها مثبت اعلام شده است. (این دسته افراد باید در خانه بمانند و چنانچه در سطح جامعه رؤیت شوند با جریمه سنگین روبرو خواهند شد).

رئیسی افزود: پرداختن به موضوع آموزش و اطلاع رسانی، رهگیری افرادی که تست آنها مثبت شده، ادغام شبکه آزمایشگاهی خصوصی و دولتی در شبکه یکپارچه کشور، حفاظت از سالمندان و افراد آسیب پذیر و ایجاد محدودیت‌های هدفمند برای شهرها و استان‌هایی که دچار مشکل هستند ازجمله اولویت‌های اجرایی وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا خواهد بود.

وی گفت: هنوز وقت راه اندازی بیمارستان‌های موقت نرسیده است و در حال حاضر می‌توانیم بخش‌های خالی دیگری که در بیمارستان‌ها وجود دارد را برای بیماران کرونایی تخصیص دهیم، روی هم رفته باید با نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی، آمار ورودی بیمارستان‌ها را کاهش دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.