درمان آفتاب سوختگی در خانه

وقتی به طور مستقیم در معرض آفتاب قرار بگیریم، پوستمان ملتهب و خشک می‌شود. متأسفانه، برای جلوگیری از آفتاب سوختگی تنها راه این است که به‌مدت طولانی در معرض نور شدید خورشید قرار نگیریم، اما برای درمان آفتاب سوختگی و التیام زخم‌های آن راهکارهایی وجود دارد. با ما در این مقاله همراه باشید تا با روش های درمان آفتاب سوختگی در خانه بیشتر آشنا شویم.

آفتاب به پوست آسیب می‌رساند که این آسیب ناشی از اشعه فرابنفش (uv)می‌باشد.پوست آفتاب سوخته قرمز و حساس می‌شود. بهترین راه جلوگیری از آفتاب سوختگی قرار نگرفتن طولانی مدت در آفتاب است و استفاده از کرم ضد آفتاب

چند روش درمان آفتاب سوختگی در خانه :
1_ روغن آلوئه ورا :

اگر دچار سوزش ناشی از آفتاب‌سوختگی خفیف شده‌اید، روغن آلوئه ورا یا ژل آلوئه‌ورا را  روی پوست  بمالید تا سوزش پوست را برطرف کند. این روش یکی از بهترین روش های درمان آفتاب سوختگی در خانه به شمار می‌رود.

مقداری از روغن آلوئه ورا یا ژل آلوئه ورا بر روی موضع مورد نظر بمالید و به مدت یه شبانه روز روی پوست بماند.

2_خیار :

خیار بخاطر خواص آنتی اکسیدانی که دارد برای التیام آفتاب سوختگی مفید است. یک عدد خیار را در یخچال بگذارید تا خنک شود. سپس آن را با پوست رنده کنید و روی پوست بمالید و بگذارید که حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بماند. سپس آن را بشویید.

3_روغن ویتامین E :

روغن ویتامین E چون آنتی اکسیدان دارد التهاب آفتاب سوختگی را کاهش میدهد. روغن ویتامین E را روی موضع مورد نظر ماساژ دهید تا جذب شود. این روغن تقویت کننده فوق العاده برای مو و پوست می‌باشد .همچنین می‌توان این ویتامین را به صورت مکمل‌های دارویی خوراکی مثل کپسول یا قرص ویتامین ای و قطره‌های خوراکی مصرف کرد.

4_کمپرس یخ :

چند تکه یخ را در یک پارچه‌‌ی نم‌دار قرار داده و آن را روی موضع مورد نظر قرار دهید. این کار باعث می‌شود رگ‌های خونی منقبض شوند و تورم کاهش پیدا کند. این کار را چند بار در روز به مدت 10 تا 15 دقیقه انجام دهید.

5_ماست :

ماست ، یک ماده‌ی خنک کننده و آبرسان سریع پوست است. برای درمان آفتاب سوختگی خود می‌توانید از آن به صورت موضعی استفاده کنید. ماست بخاطر خواص ضد باکتری که دارد باعث از بین بردن التهاب آفتاب سوختگی می‌شود.

برای مراقبت بیشتر از پوست، می توانید ویدئوی های مربوط به مراقبت از پوست در خانه را در اینستاگرام و آپارات مشاهده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.