درمان بواسیر در خانه

بیشتر افراد در طول زندگی خود ممکن است به این بیماری دچار بشوند. در حال حاظر بواسیر یا هموروئید شایع ترین بیماری مقعدی به حساب می آید که خیلی از افراد به آن دچار میشوند. روش های زیادی برای درمان وجود دارم که ما در این مقاله به درمان بواسیر در خانه می‌پردازیم. در حال حاضر بخاطر رژیم های غذایی ناسالم نه تنها سالمندان بلکه جوانان به آن دچار می‌شوند.

بواسیر چیست؟

در اطراف مقعد یا قسمت پایینی راست‌روده (رکتوم)  رگ‌های خونی هستند که بواسیر میگویند. بواسیر داخلی و خارجی داریم که بواسیر داخلی در داخل رکتوم وجود دارند و بواسیر خارجی در دهانه‌ی مقعد.

درمان های خانگی :

بواسیر های کوچک، اغلب بدون درمان یا با درمان خانگی و تغییرات سبک زندگی برطرف می‌شوند. اما اگر شدت خونریزی و عوارض آن ادامه داشت باید به پزشک مراجعه کرد.

1_روغن زیتون :

روغن زیتون با خاصیت ضد التهابی و روان کنندگی که دارد می تواند کمک زیادی به کاهش تورم و دستگاه گوارش بکند. مقداری از آن را بر روی ناحیه بواسیری بریزید و بگذارید به مدت ۱۰ دقیقه بماند.یا به شکل خوراکی در سالاد یا غذاهای مختلف از آن استفاده کنید.

 2_ وان یا تشت آب گرم با نمک اپسوم :

به‌مدت ۲۰ دقیقه پس از هربار اجابت مزاج، قرار گرفتن در وان آب گرم  بیشترین تأثیر را در کاهش علائم بواسیر خواهد داشت. اضافه کردن نمک اپسوم به آب وان با کاهش درد در آن ناحیه، باعث تسکین بیشتر علائم می‌شود.

3_سرکه سیب :

یک قاشق چایخوری سرکه سیب طبیعی را در یک فنجان آب مخلوط کنید و روزی دوبار بنوشید. اگر تحمل سوزش اولیه سرکه سیب دارید با پنبه سرکه سیب طبیعی را به مقعد بمالید. در آغاز ممکن است سوزش داشته باشد اما خیلی زود خوب می شود.

4_آلوئه‌ورا :

آلوئه ورا دارای خاصیت ضد التهابی است که آن را یک داروی مفید برای بواسیر کرده‌است. از ژل داخل برگهای آلوئه ورا برای از بین بردن التهاب و سوزش مقعد استفاده کنید.

5_یخ :

بهترین درمان بواسیر در خانه که توصیه می‌شود استفاده از یخ است. یخ به کاهش رگ های خونی کمک می کند، تورم را کاهش می دهد و فورا باعث آرامش و کاهش درد می شود. چند تکه یخ را درون پلاستیک قرار داده و بر روی موضع استعمال نمایید. معمولاً در طی 10 دقیقه درد تسکین می یابد.

6_آب لیمو :

آب لیمو حاوی مواد مغذی مختلف است که می تواند با تقویت مویرگ ها و دیواره های رگ های خونی بواسیر را تسکین دهد.

مقداری پنبه را به آب لیمو تازه آغشته کرده و آنرا روی بواسیر قرار دهید. در ابتدا، سوزش خفیفی خواهید داشت، اما به زودی درد کاهش می یابد.

نصف لیمو را به یک فنجان شیر گرم بیفزایید و آن را بنوشید. این کار را هر سه ساعت برای نتیجه بهتر انجام دهید.

نصف قاشق چای خوری از آب لیمو، آب زنجبیل، آب نعناع و عسل را با هم مخلوط کنید. مخلوط را یکبار در روز مصرف کنید.

برای شناخت درمان انواع بیماری ها و راه های درمان آنها می توانید ویدیو های ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.