درمان تبخال

تبخال یکی از بیماری های ویروسی پوست می‌باشد. جهت اطلاعات بیشتر و درمان تبخال مقاله زیر را مطالعه کنید.

تبخال چیست ؟

تب‏خال‏ يک بيمارى ويروسى است اين بيمارى در بعضى اقوام بيشتر و در بعضى كمتر می‌باشد ويروس اين بيمارى در محيط بسيار است و وارد بدن افراد می‌‏شود اما تا زمينه ابتلا فراهم نباشد و تا شخص آمادگى ابتلا باين بيمارى را نداشته باشد مبتلا نمی‌گردد.در ضمن بعضى افراد در مقابل اين بيمارى مصونيت طبيعى دارند و در شرايط عادى هرگز به تب‏خال‏ مبتلا نمی‌شوند.

عواملى كه بدن انسان را براى ابتلاء به تب‏خال‏ آماده می‌سازند متفاوتند و از همه قویتر غذاهاى گرم ‏مزاج است كه سبب بالا رفتن درجه حرارت بدن و بقول اطباء افزايش متابوليسم بدن می‌شوند همچنين عواملى مانند سرماخوردگى و ناراحتی‏هائى كه مقاومت بدن را در برابر اين ويروس كم می‌كنند. ساير عوامل كه اهميت كمترى دارند مانند نور، گرماى شديد خورشيد ترس و وحشت ناگهانى بخصوص وقتى انسان با ترس از خواب بيدار می‌شود، ضربه زدن بر لب‏ها و بی‌حسى لب‏ها در درمان‏هاى دندان‏پزشكى.

درمان تبخال :

دم كرده آویشن براى دردهاى شديد نيمه سر، انواع تب، خستگى و كوفتگى دست و پا، دل درد و ورم روده مفيد است. تئوفراست آويشن را به كسانى كه دچار بيخوابى می‌شدند يا به آنان كه ماليخوليا داشتند، و ديسقوريدوس به عنوان مدر، و سنت هيلدگراد در تشنج، تب‏خال‏، عفونتهاى كبد و اختلالات مغزى تجويز می‌كردند. گلهاى آويشن كوهى مقوى معده، خلطآور، ضد درد و تشنج، معرق و قاعده‏آور است و ضماد گل و برگ آن نافع دردهاى مفاصل و رماتيسم است. آويشن شيرازى ضد سم و تشنج است و براى عفونتهاى ريوى و نارسايى كبد موثر، و جوشانده آن از ريزش مو جلوگيرى مى‏نمايد. و همراه با سير در سياه سرفه موثر است. مخلوط آويشن همراه با نمك و عسل، سودا را از بين می‌‏برد.

تاجريزى پيچ به طور ملايم اثر ملين، مدر، نيرودهنده، معرق، تصفيه كننده خون و كمى مخدر دارد. با مصرف آن اثر معالج در بيماريهاى جلدى مزمن مانند اگزوما خارش، داء الصدف، سودا و همچنين تب‏خال‏ ظاهر می‌شود.

همچنین سيب براى اشخاص مبتلا به تب‏خال‏ مفيد می‌باشد سيب تصفيه كننده خون است.

نسخه دکتر خیراندیش برای درمان تبخال :
  • حجامت 2 الی 3 مرتبه هر یک ماه یکبار
  • زماد عسل + سرکه

برای مراقبت بیشتر از پوست، می‌توانید ویدئوی های مربوط به مراقبت از پوست را در اینستاگرام و آپارات مشاهده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.