درمان تبخال

تبخال یکی از بیماری های ویروسی پوست می‌باشد. جهت اطلاعات بیشتر و درمان تبخال مقاله زیر را مطالعه کنید.

تبخال چیست ؟

تب‏خال‏ یک بیمارى ویروسى است این بیمارى در بعضى اقوام بیشتر و در بعضى کمتر می‌باشد ویروس این بیمارى در محیط بسیار است و وارد بدن افراد می‌‏شود اما تا زمینه ابتلا فراهم نباشد و تا شخص آمادگى ابتلا باین بیمارى را نداشته باشد مبتلا نمی‌گردد.در ضمن بعضى افراد در مقابل این بیمارى مصونیت طبیعى دارند و در شرایط عادى هرگز به تب‏خال‏ مبتلا نمی‌شوند.

عواملى که بدن انسان را براى ابتلاء به تب‏خال‏ آماده می‌سازند متفاوتند و از همه قویتر غذاهاى گرم ‏مزاج است که سبب بالا رفتن درجه حرارت بدن و بقول اطباء افزایش متابولیسم بدن می‌شوند همچنین عواملى مانند سرماخوردگى و ناراحتی‏هائى که مقاومت بدن را در برابر این ویروس کم می‌کنند. سایر عوامل که اهمیت کمترى دارند مانند نور، گرماى شدید خورشید ترس و وحشت ناگهانى بخصوص وقتى انسان با ترس از خواب بیدار می‌شود، ضربه زدن بر لب‏ها و بی‌حسى لب‏ها در درمان‏هاى دندان‏پزشکى.

درمان تبخال :

دم کرده آویشن براى دردهاى شدید نیمه سر، انواع تب، خستگى و کوفتگى دست و پا، دل درد و ورم روده مفید است. تئوفراست آویشن را به کسانى که دچار بیخوابى می‌شدند یا به آنان که مالیخولیا داشتند، و دیسقوریدوس به عنوان مدر، و سنت هیلدگراد در تشنج، تب‏خال‏، عفونتهاى کبد و اختلالات مغزى تجویز می‌کردند. گلهاى آویشن کوهى مقوى معده، خلطآور، ضد درد و تشنج، معرق و قاعده‏آور است و ضماد گل و برگ آن نافع دردهاى مفاصل و رماتیسم است. آویشن شیرازى ضد سم و تشنج است و براى عفونتهاى ریوى و نارسایى کبد موثر، و جوشانده آن از ریزش مو جلوگیرى مى‏نماید. و همراه با سیر در سیاه سرفه موثر است. مخلوط آویشن همراه با نمک و عسل، سودا را از بین می‌‏برد.

تاجریزى پیچ به طور ملایم اثر ملین، مدر، نیرودهنده، معرق، تصفیه کننده خون و کمى مخدر دارد. با مصرف آن اثر معالج در بیماریهاى جلدى مزمن مانند اگزوما خارش، داء الصدف، سودا و همچنین تب‏خال‏ ظاهر می‌شود.

همچنین سیب براى اشخاص مبتلا به تب‏خال‏ مفید می‌باشد سیب تصفیه کننده خون است.

نسخه دکتر خیراندیش برای درمان تبخال :
  • حجامت 2 الی 3 مرتبه هر یک ماه یکبار
  • زماد عسل + سرکه

برای مراقبت بیشتر از پوست، می‌توانید ویدئوی های مربوط به مراقبت از پوست را در اینستاگرام و آپارات مشاهده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5% تخفیف
10%تخفیف
دفعه دیگه.
15% تخفیف
10% تخفیف
30% تخفیف
20% تخفیف
25% تخفیف

شانس خودتان را برای برنده شدن یک جایزه امتحان کنید! و کد تخفیف را روی هر محصولی که میخواین اعمال کنید.

قوانین بازی:

  • یک بازی برای هر کاربر
  • متقلبین رد صلاحیت خواهند شد.