درمان توده چربی زیر پوست
توده چربی زیر پوست چیست ؟

توده چربی زیر پوست بيمارى عفونت باكتريايى پوست و بافت‏هاى زيرين است كه منجر به قرمزى و تورم می‌‏شود. در سلوليت‏ يک ناحيه از پوست و بافت‏هاى زيرين آن توسط باكتری‏هايى كه از طريق يك زخم كوچک و احتمالا غير قابل توجه وارد شده‏اند عفونى می‌شود.

به‏ ويژه افراد پير مستعد ايجاد سلوليت‏ هستند، زيرا در آن‏ها احتمال بيشترى براى جريان خون ضعيف كه منجر به عدم تجمع مايع در بافت‏ها يا زخم‏هاى ساق می‌شود وجود دارد. اين مشكلات خطر عفونت را افزايش می‌‏دهند. ساير افرادى كه خطر سلوليت‏ در آن‏ها افزايش يافته، شامل: مصرف‏ كنندگان داروهاى داخل وريدى و يا افرادى كه به دليل اختلالاتى همچون مرض قند يا ايدز مقاومت بدن‏شان در برابر عفونت كاهش يافته می‌‏باشند.

در صورت مشاهده‏ ى اين علايم بدون درنگ با پزشک مشورت كنيد. عدم درمان سلوليت‏ ممكن است منجر به عفونت شديد خونى شود.
برگ‏ها حاوى لوتئين، كوئرستين، هايپروزيد، ساپونين و اسانس می‌‏باشند و به عنوان مدر قوى، ضد عفونى كننده، معرق و بالابرنده قدرت دفاعى بدن و خود ايمنى مصرف می‌شوند و از آنجا كه مصرف آن آسيبى به كليه‏ ها نمی‌‏رساند براى درمان ناراحتی‌‏هاى مجارى ادرارى، مثانه، سنگ كليه، هم‏چنين دردهاى رماتيسمى، نقرس، چاقى و سلوليت‏، خيز عمومى انساج، گريپ و سرماخوردگى مصرف می‌شود.

در چاقى و سلوليت‏ بويژه هنگامى كه با روماتيسم و نقرس توام باشد از عصاره خشک يا تنتور برگ و جوانه‏هاى گياه استفاده می‌شود. در كانادا و ايالات متحده از پوست درخت توس تصفيه‏ كننده خون، هضم ‏كننده، معرق و تب ‏بر می‌باشد و از آن در بيماريهاى پوستى نظير اگزما، پزوريازيس، احتقان پوست، آرتريت، رماتيسم، سلوليت‏، دردهاى عضلانى و مفاصل، چاقى، آدم و تب هاى متناوب استفاده درمانى به عمل می‌آيد.

نسخه دکتر خیراندیش برای درمان توده های چربی زیر پوست :
  • اگر گرم مزاج باشد: خوردن سرکنگبین و گس مزه ها و حجامت
  • اگر سرد مزاج باشد: خوردن گرمی جات و ماساژ روغن سیاهدانه و پودر قهوه

برای مراقبت بیشتر از پوست، می‌توانید ویدئوی های مربوط به مراقبت از پوست را در اینستاگرام و آپارات مشاهده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.