درمان تیرگی زیر چشم

برای درمان تیرگی زیر چشم باید اول دلایل آن را بشناسید. تیرگی زیر چشم اغلب به عنوان حلقه یا سایه‌ی دور چشم نیز شناخته می‌شود.

سیاهی یا تیرگی دور چشم در انواع مزاج ها دیده می شود و می تواند دلایلی اعم از کم خونی، ارثی، خستگی و…داشته باشد. معمولا اکثر ویژگی هایی که در سوداوی ها بوجود می آید به دلیل تجمع سودای سوخته در اطراف چشم و کم خونی می‌باشد. صفراوی ها نیز با این مشکل مواجه میشوند و در انها معمولا به دلیل فعالیت زیاد و خستگی است. در افرادی که سابقه سیاهی یا کبودی زیر چشم را در خانواده خود دارند میتواند بدلیل ارثی باشد.

به راحتی می توان با کمی تغییر در عادات غذایی و تعدیل مزاج در رفع سیاهی و گودی زیر چشم اقدامات موثر انجام داد و همچنین از گیاهان موثر نیز استفاده نمود.

درمان تیرگی زیر چشم (هاله سودایی)
  • با ترکیب روغن زیتون 4 قاشق غذاخوری و نمک 4 قاشق مرباخوری روزانه 2 بار ماساژ می دهیم و بعد از 10 دقیقه می شویید. مالش دور چشم  باعث رقیق شدن خون می گردد.
  • سرکه انگبین (۲ واحد عرق نعناع + ۲ واحد عسل + ۱ واحد سرکه انگور طبیعی ) یک سوم لیوان از این شربت ریخته و باقی را آب ریخته و شب ها قبل از خواب میل شود.
  • حجامت عام ۱ الی ۲ مرتبه ماهی یک بار
  • در صورت برطرف نشدن حجامت پشت گوش + 2 هفته بعد حجامت ناحیه گیجگاهی + 2 هفته بعد زالو در موضع
  • با ترکیب 2 قاشق عسل و 1 قاشق سرکه موضع را ماساژ می دهید و 20 دقیقه بعد می شویید.(نسخه استاد خیر اندیش)
  • روتین تضمینی رفع سیاهی دور چشم جلبک

وجود پروتئین بالا و انواع آمینو اسیدها خصوصا مقدار بالای گلوتامین در اسپیرولینا ⁣از اتلاف بافت عضلانی جلوگیری کرده و اثرات جلوگیری کننده از سوخت مواد غذایی در بافت یا آنتی-کاتابولیسم را به وجود آورده و آن ها را تقویت می کند.

برای مراقبت بیشتر از پوست، می‌توانید ویدئوی های مربوط به مراقبت از پوست را در اینستاگرام و آپارات مشاهده نمایید.