درمان خار پاشنه

خار پاشنه‏ عموما ضایعه‏اى است که در اثر رشد بیرویه استخوانى در کف پا و یا انحراف بخشى از استخوان کف پا رخ می‌دهد. این بیمارى معمولا همراه با درد در پاشنه پا بوده، فرد احساس وجود یک زخم در ناحیه عمیق پاشنه خود می‌نماید، خصوصا زمانى که پاى خود را بر روى زمین قرار می‎‏دهد. برای درمان خار پاشنه مقاله زیر را مطالعه کنید.

محور درمان این ضایعه در درمان سنتى عبارت از انحراف مسیر خار پاشنه‏ با استفاده از فشار خارجى است. در طب رایج معمولا سعى مى‏شود با تزریق استروئید از التهاب منطقه کاسته و علایم بیمارى را کاهش دهند. ولى متاسفانه به واسطه این که روش تغییرى در فیزیک پا بوجود نمی‌‏آورد چندان مؤثر نمی‌‏باشد.

آتلى که براى آن طراحى می‌‏شود در جهتى است که فشار را به طور غیر مستقیم بر خار پاشنه‏ وارد کند و با گرم نگه داشتن آن از التهابات عضو در طول درمان بکاهد.

در زمانهاى قدیم براى درمان، از بیمار خواسته می‌شد با پا به سطوح سخت ضربه وارد کند و با این ضربه خار پاشنه‏ از محور اصلى خود خارج شود. بعد از این کار 3 قطعه ارائه شده در منطقه مورد نظر قرار داده با کمک کرباس و یا پارچه کتانى آن را تخته‏ بندى می‌‏نماییم.

درمان خار پاشنه

الف) خوردن اسفند

ب) حجامت ساق

ج) استفاده از کفش طبی

د) زماد حنا با آبلیمو و نمک (نسخه استاد خیر اندیش)

برای مراقبت بیشتر از پوست، می‌توانید ویدئوی های مربوط به مراقبت از پوست را در اینستاگرام و آپارات مشاهده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5% تخفیف
10%تخفیف
دفعه دیگه.
15% تخفیف
10% تخفیف
30% تخفیف
20% تخفیف
25% تخفیف

شانس خودتان را برای برنده شدن یک جایزه امتحان کنید! و کد تخفیف را روی هر محصولی که میخواین اعمال کنید.

قوانین بازی:

  • یک بازی برای هر کاربر
  • متقلبین رد صلاحیت خواهند شد.