درمان خار پاشنه

خار پاشنه‏ عموما ضايعه‏اى است كه در اثر رشد بیرويه استخوانى در كف پا و يا انحراف بخشى از استخوان كف پا رخ می‌دهد. اين بيمارى معمولا همراه با درد در پاشنه پا بوده، فرد احساس وجود يک زخم در ناحيه عميق پاشنه خود می‌نمايد، خصوصا زمانى كه پاى خود را بر روى زمين قرار می‎‏دهد. برای درمان خار پاشنه مقاله زیر را مطالعه کنید.

محور درمان اين ضايعه در درمان سنتى عبارت از انحراف مسير خار پاشنه‏ با استفاده از فشار خارجى است. در طب رايج معمولا سعى مى‏شود با تزريق استروئيد از التهاب منطقه كاسته و علايم بيمارى را كاهش دهند. ولى متاسفانه به واسطه اين كه روش تغييرى در فيزيک پا بوجود نمی‌‏آورد چندان مؤثر نمی‌‏باشد.

آتلى كه براى آن طراحى می‌‏شود در جهتى است كه فشار را به طور غير مستقيم بر خار پاشنه‏ وارد كند و با گرم نگه داشتن آن از التهابات عضو در طول درمان بكاهد.

در زمانهاى قديم براى درمان، از بيمار خواسته می‌شد با پا به سطوح سخت ضربه وارد كند و با اين ضربه خار پاشنه‏ از محور اصلى خود خارج شود. بعد از اين كار 3 قطعه ارائه شده در منطقه مورد نظر قرار داده با كمك كرباس و يا پارچه كتانى آن را تخته‏ بندى می‌‏نماييم.

درمان خار پاشنه

الف) خوردن اسفند

ب) حجامت ساق

ج) استفاده از کفش طبی

د) زماد حنا با آبلیمو و نمک (نسخه استاد خیر اندیش)

برای مراقبت بیشتر از پوست، می‌توانید ویدئوی های مربوط به مراقبت از پوست را در اینستاگرام و آپارات مشاهده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.