درمان خانگی شپش سر

شپش نوعی حشره انگلی است که برروی سر، مژه و ابروها پیدا می‌شود که  روزانه چندین بار از خون  استفاده می‌کند و رواج بیشتری در کودکان دارد. این حشره نمی تواند مدت زیادی بدون تماس با پوست بدن زنده بماند و فقط از طریق تماس مستقیم مثل روسری، مقنعه ،گل سر و غیره منتقل می شود. برای درمان خانگی شپش سر با ما همراه باشید.

علائم شپش :
  • ذره های سفید بسیار شبیه به شوره سر برروی پایه ی موها که بسختی کنده می شوند.
  • خارش شدید و غیر قابل تحمل
  • برجستگی های قرمز روی سر و گردن
انواع روش های درمان خانگی شپش سر :
1_استفاده از محلول ضد شپش :

شپش نوعی حشره انگلی  است که در مو سر کودکان و گاهی بزرگسالان دیده می شود. این موضوع  بسیار آزار دهنده است. اگر شما نیز به این درد مبتلا شدید اصلا ناراحت نباشید شپش سر جای هیچ نگرانی را ندارد چرا که این اتفاق نا گوار به راحتی بر طرف می شود. تنها کافی است که  از محلول ضد شپش استفاده نمائید. یک سوم از محتویات ظرف محلول ضد شپش را هر روزه به روی تمام سر اسپری کنید. سپس سر را با پلاستیک بپوشانید و پس از یک الی دو ساعت موها را با شانه مخصوص ضد شپش شانه کنید.

2_درمان شپش با سرکه سیب :

ابتدا مقداری از سرکه سیب را گرم می‌کنیم و بعد بر روی سر ماساژ می‌دهیم و سپس با کلاه موی سر را میبندیم اجازه می‌دهیم به مدت 20 دقیقه بماند و با آب و شامپو میشوریم.

3_خفه کردن شپش :

ابتدا موی سر را به روغن زیتون یا روغن بادام تلخ آغشته میکنیم و بعد با کلاه موی سر را می‌پوشانیم و به مدت نیم ساعت صبر میکنیم سپس با یک شانه دنده ریز موهارو به دسته های کوچک تقسیم میکنیم و شانه میزنیم و بعد موها رو با شامپو میشوریم. ین مراحل را به مدت یک هفته و هر روز انجام دهید. سپس به مدت دو هفته هر شب موها را شانه کنید و چک کنید که از بین رفته باشند.

4_آب پیاز :

ابتدا تعدادی پیاز را رنده میکنید و آب آن را میگیرید و سپس بر روی سر ماساژ دهید و اجازه میدهیم که به مدت 3 الی 4 ساعت بماند و بعد با شانه ی دنده ریز شانه بزنید و با شامپو بشورید. برای رسیدن به بهتر جواب دادن 2 الی 3 روز یک بار تکرار کنید.

5_سیب له شده :

این روش موثر برای از بین بردن شپش سر یاد شده. ابتدا تعدادی سیب را له کنید و بعد آن را بر روی کف سر بمالید تا نیم ساعت صبر کنید و سپس آن را بشورید.

 6_جوش شیرین :

1 قاشق غذا خوری جوش شیرین را به مقداری نرم کننده مو اضافه کنید، این کار باعث مسدود شدن مسیرهای تنفسی شپش ها می شود. مخلوط را روی موها مالیده و سپس موهایتان را به چند قسمت تقسیم کرده و با یک شانه تمیز شپش ها را بیرون بیاورید.

بعد از اتمام کار با یک شامپو ضد شپش موهایتان را بشویید. برای از بین بردن کامل شپش ها به مدت چند روز این کار را تکرار کنید.

7_نمک حمام (نمک اسپوم):

نمک حمام را با آب ترکیب کنید و محلول بدست آمده را بر روی سر ماشاژ دهیدو نیم ساعت بر روی سر بماند و سپس بشویید. مراقب باشید که نمک با چشم کودکان تماس پیدا نکند. در نظر داشته باشید که نمک دریا و بقیه نمک ها تاثیری در روند از بین بردن شپش ندارد.

اینستاگرام کافه سبز را از اینجا دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.