درمان خشکی پوست 2

برای درمان خشکی پوست مقاله زیر را مطالعه کنید.

درمان خشکی پوست :

الف) مالیدن روغن بنفشه

ب) اسفاده از ژل آلوئه ورا شبانگاه

(نسخه استاد خیر اندیش)

به طور متوسط در هفته، دو يا سه بار بايد حمام كرد و استحمام روزانه در وان براى سلامتى خوب نيست. استحمام مكرر سبب شكنندگى و خشكى‏ پوست‏ می‌شود، بعلاوه صابون سبب می‌گردد كه قشر نازك و محافظ چربى كه روى پوست می‌باشد، از بين برود ولى میتوان بقيه روزهاى هفته را تنها، دوش گرفت.

خشكى دهان، لاغرى اندام، خشكى‏ پوست‏، جوشهاى چركى مخصوص، و در شروع مرض اشتهاى زياد به غذا، احساس طعم و بوى شكر در دهان، زياد ادرارى، شكر در ادرار، در مردها قوت باه از بين می‌رود و در زنها خون حيض قطع می‌‏شود.

خشكى بينى، قرمزى زبان مايل به سياهى، در اكثر مردم سوء هاضمه، خشكى دهان و بى مزگى آن همراه با شورى، رنگ ادرار سياه مايل به قرمزى، كندى حواس، عصبانيت، اشتهاى زياد، سردى بدن، فراموشى، كم خونى. بيماريهايى كه از سودا ناشى می‌شود: خشكى‏ پوست‏، خارش، پيدايش غده، سرطان.

در صورتى كه عامل خارش خشكى‏ پوست‏ باشد بهترين روش مرطوب كردن پوست و حمام گرفتن است تا پوست مرطوب شود و سپس براى جلوگيرى از خروج آب پوست وازلين بر روى آن ماليد.

اسپرولینا با اثرات منفی رادیکال های آزاد که باعث تخریب بافت های بدن و افزایش روند پیری می شوند مقابله می کند. باید بدانید که رادیکال های آزاد سلول هایی هستند که توسط خود بدن و در پی تغذیه ی نامناسب، استرس و بی تحرکی تولید می شوند. کرم جلبک اسپیرولینا بهترین آبرسان و رفع خشکی پوست می‌باشد.

برای مراقبت بیشتر از پوست، می‌توانید ویدئوی های مربوط به مراقبت از پوست را در اینستاگرام و آپارات مشاهده نمایید.

یک دیدگاه برای “درمان خشکی پوست”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.