درمان ریزش مو

در این مقاله به درمان ریزش مو و تقویت مو می‌پردازیم .

در انسان پياز يا فوليکول مو به دو دسته تقسيم مي شود :
  • موی کرکی: در سراسر پوست بدن بجز کف دست و پا اين نوع مو ديده مي شود.
  • موی انتهايی يا ترمينال: در قسمت سر ديده ميشود (بعد از بلوغ جنسی اين نوع مو در قسمتهای تناسلی و زير بغل و همچنين صورت مردان ديده ميشود ) اين نوع مو زبر و خشن مي‌باشد.

رشد مو دارای دوره هايی يا سيکلهايی است که شامل: دوره رشد ، دوره انتقالی و دوره استراحت ميباشد .طول مدت دوره رشد مو در سر حدود سه سال، دوره انتقالی 2 تا 4 هفته و دوره استراحت حدود 3 تا 4 ماه مي‌باشد. بر روی سر انسان حدود صد هزار پياز مو وجود دارد و با احتساب اينکه هر مو حدود هزار روز رشد دارد، پس ريختن روزانه صد مو در سر طبيعی ميباشد و بيشتر از آن نياز به پيگيری دارد.

داروهاي مخصوص درمان ريزش مو :

در زير منابع برخي از عناصر مهم و موثر در سلامت مو ذکر شده است

پروتئين:

اساس و پايه نياز بافت هاي بدن مانند مو، ناخن ، پوست و … مي باشد و در موادي مانند انواع گوشت مرغ ، ماهي و گوشت قرمز ، تخم مرغ ، لبنيات و حبوبات به ميزان فراوان وجود دارد. در مواد نشاسته اي مثل نان ، برنج ، ماکاروني و سبزي ها نيز به مقدار کمي وجود دارد. اسيدهاي آمينه اجزاي تشکيل دهنده پروتئين ها هستند که در مواد ذکر شده در بالا وجود دارند.

کلسيم و منيزيم:

گروه شير و لبنيات منابع غني کلسيم و منيزيم و نيز پروتئين هستند. اگر فردي دچار عدم تحمل لاکتوز (قند موجود در شير ) باشد و از ساير مشتقات لبنياتي نيز براي تامين نيازهاي بدن خود استفاده نکند، بايد به طور روزانه مکمل کلسيم مصرف کند و مصرف ساير غذاهاي غني از پروتئين را نيز افزايش دهد.

ويتامين هاي گروه B:

يکي از راههاي درمان ريزش مو مصرف مواد مغذي حاوي ويتامين B زياد است که در گروه ويتامين هاي B ، ويتامين B6 و بيوتين اهميت خاصي دارند. بيوتين ويتاميني است که در بسياري از محصولات آرايشي به عنوان مکمل بهبود دهنده وضعيت مو اضافه مي شود، زيرا عارضه مشخص کمبود بيوتين، ريزش مو است.

منابع غني از B6 :

جگر، موز ، دانه آفتابگردان، ماهي ، مرغ، جوانه گندم ، آلوي خشک ، گوشت ، غلات سبوس دار ، مخمر و زرده تخم مرغ و منابع غني بيوتين : جگر و گوشت مرغ، جوانه گندم، سبوس گندم، تخم مرغ و بادام زميني است .
آنتي اکسيدان ها شامل ويتامين E ، ويتامين C ، بتاکاروتن پيش ساز ويتامين A که در سيب زميني شيرين، هويج ، اسفناج پخته، کدو حلوايي ، طالبي ، زرد آلو ، کلم بروکلي ، گريپ فروت قرمز وجود دارد ، روي و سلنيوم می‌باشد.

درمان ریزش مو و موهای زیبا و پر پشت با محصولات آرایشی گیاهی درمانی کافه سبز :
قدم اول، استفاده از شامپو جلبک کافه سبز :

این شامپو در در نوع موی چرب و خشک ،چربی کف سر را کنترل میکند و تقویت کننده بسیار خوبی برای ساقه و ریشه موی می باشد .  این شامپو را 2الی 3 مرتبه در هفته استفاده کنید .

قدم دوم، استفاده از ماسک موی کافه سبز :‌

ماسک مو جلبک را با یک لیوان آب جوش ترکیب کنید و پس از ولرم شدن بر ساقه و ریشه موها ماساژ‌بدهید و پس از 40 دقیقه بشویید . این کار را هفته ای 1 الی 2 مرتبه تکرار کنید، ریزش و مو خوره، به کلی از بین رفته و موهای جدید تقویت و رشد می‌کنند.

قدم سوم، استفاده از روغن های درمانی کافه سبز :

چند قطره از روغن تقویت مو و ابرو جلبک را به ساقه و ریشه مو ها حدود 10 دقیقه ماساژ‌دهید. این کار را هفته ای 4 الی 6 مرتبه تکرار کنید تا شاهد رشد بیشتر و شادابی موهاتون باشید.

قدم چهارم، استفاده از کپسول جلبک کافه سبز :

چون اکثر ریزش موها مربوط به مشکلات کم خونی میباشد پیشنهاد میکنم از کپسول جلبک به مدت 40 روز استفاده کنید تا با رفع کامل کم خونی و ظرفیت بالای زینک و ویتامین E باعث تقویت رشد موها می‌شود.

برای مراقبت بیشتر از مو، می‌توانید ویدئوی های مربوط به تقویت مو را در اینستاگرام و آپارات مشاهده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.