رابطه پوست با آفتاب
پوست و آفتاب :

آفتاب و پوست بدن، رابطه ای تنگاتنگ با هم دارند. چرا که تابیدن آفتاب بر پوست ویتامین “د” مورد نیاز بدن تامین می‌شود.

اگر توجه کرده باشید، بسیاری از نوزادانی که دور از آفتاب رشد و نمو می کنند، دچار بیماری راشیتیسم می شوند.

با این همه، قرار گرفتن بیش از اندازه در مقابل آفتاب هم می تواند زیان آور باشد.

آنهایی که بیش از حد در معرض تابش آفتاب قرار می گیرند، مثل صحرانشینان یا زارعین، معمولا پوستی سفت و سخت دارند، صورتشان شکسته و پرچین و چروک است و اصولا در آخرین سالهای جوانی، دچار پیری زودرس می شوند.

گرفتن حمام آفتاب، اگر از حد معمول فراتر رود باعث آفتاب زدگی می‌شود، آفتاب زدگی هم مثل هر نوع سوختگی، سبب از بین رفتن سلولهای پوست می‌شود.

گذشته از این، به تحقیق ثابت شده است که نوعی از بیماری سرطان، به خاطر آفتاب زدگیهای نا آگاهانه به وجود می آید. در استفاده صحیح و منطقی از نور آفتاب، می توان به خواص مفید آن دست یافت.

مثلا یکی از خاصیت های سودمند آفتاب از این قرار است که خون را به طرف سلول های پوست می کشاند و با به جریان انداختن خون، آن را به سطح پوست می آورد.

به این ترتیب، گرفتن حمام آفتاب هم می تواند سودمند باشد، به شرطی که مراقب باشید زمان از حد معمول تجاوز نکند. اروپایی ها، قبل از آنکه حمام آفتاب بگیرند، پوست بدن خود را به سرکه و روغن زیتون چرب می کنند.

مراقبت از پوست در برابر آفتاب :

روغن زیتون ، اثر آفتاب را بر بدن بیشتر می کند و سرکه بدن را در برابر سوختگی محافظت می کند. همچنین کرم ضدآفتاب جلبک بهترین گزینه برای مراقبت از پوست در برابر آفتاب می‌باشد.

در چنین شرایطی، می توان مطمئن بود که آفتاب نه تنها ضرری به بدن نمی رساند بلکه پوست را شفاف می کند و به انسان طراوت و زیبایی می بخشد.

برای سلامتی بیشتر پوست، می‌توانید ویدئوی های مربوط به مراقبت از پوست را در اینستاگرام و آپارات مشاهده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.