روش های خانگی برای کنترل چربی پوست

پوست چرب ظاهری درخشان، ضخیم، حدی ناموزون و رنگی کدر دارد و اغلب جوشهای کوچک سر سیاهی روی صورت ظاهر می‌شوند. غدد چربی بیش از حد فعالیت دارند و بیش از حد نیاز روغن یا چربی تولید می‌کنند و بنابراین صورتی چرب با منافذ زمخت و بزرگ و جوش دار پیدا خواهید کرد که می‌توان با روش های خانگی برای کنترل چربی پوست تا حدودی پیشگیری کرد. اگر هنوز نوع پوستتان را نمیدانید به مشاوره رایگان پوست و مو کافه سبز مراجعه کنید.حتما از چرب بودن پوست‌تان مطمئن شوید، چون به شما کمک خواهد کرد تا محصولات درستی را برای مراقبت از پوست‌تان انتخاب کنید.حال اگر می‌خواهید با روش های خانگی برای کنترل چربی پوست خود اقدام کنید با ما همراه باشد.

تمییز نگه داشتن:

پوست چرب لازم است که بیشتر از دیگر انواع پوست ها تمیز نگاه داشته شود. پوست چرب کثیفی و دوده و چرک را به خود می‌گیرد و باعث مسدود شدن سوراخ های پوست می‌گردد و جوشهای کوچکی در صورت پدیدار می‌شوند. بدین خاطر در رابطه با تمیز نگه داشتن آن وسواس به خرج دهید. صبح ها با آب و صابون جلبک بشویید. در وسط روز هم اگر وقت دارید، دوباره آن را بشویید. برای تمیز شدن بیشتر منافذ پوست از تونر مناسب با پوستتان استفاده کنید.

مرطوب نگه داشتن:

از آنجایی که پوست روغنی و چرب، نوعی محافظ روغنی بر روی پوست ایجاد می‌کند، عمل مرطوب سازی همیشه لازم نمی‌باشد، اما می‌توان گفت که به نوع پوست نیز بستگی دارد. شاید لازم باشد در طول روز از یک کرم آبرسان فاقد چربی استفاده کنید، و شب ها از کرم استفاده نکنید، حتی اگر احساس کردید که پوستتان چرب و نیاز به رطوبت بیشتری دارد.

10 دستور ماسک با روش های خانگی برای کنترل چربی پوست:
  1. دو عدد سیب با پوست برداشته،چند قسمت کرده با یک قاشق غذا خوری آب لیمو درون مخلوط کن مخلوط نمایید. آن را روی صورت قرار داده و اجازه دهید خشک شود بعد از 20 دقیقه صورت را بشویید.
  2. یک عدد گوجه فرنگی شسته را درون مخلوط کن له می‌کنیم و آن را به مدت 20 دقیقه روی صورت قرار داده، وقتی که خشک شد صورت را با آب خنک می‌شوییم.
  3. ماسک جلبک پودری اسپیرولینا را با کمی سرکه سیب خانگی مخلوط کرده و به مدت 20 دقیقه روی صورت قرار داده، و سپس با آب ولرم می‌شوییم.
  4. یک عدد خیار پوست کنده را با یک قاشق غذاخوری ماست درون مخلوط کن گذاشته آن را مخلوط می‌کنیم و به مدت 20 دقیقه روی صورت می‌گذاریم.
  5. 1/2 فنجان توت فرنگی را با یک قاشق غذاخوری آب لیمو، دو قاشق غذاخوری ماست درون مخلوط کن، مخلوط کرده آن را روی صورت پهن کرده بعد از 20 دقیقه صورت را می‌شوییم.
همچنین موارد زیر:
  1. مقداری کدو حلوایی رسیده را له کرده و بصورت ماسک برای متعادل ساختن چربی پوست صورت استفاده کنید. آن را به مدت 15 دقیقه روی صورت قرار داده و سپس با آب خنک بشویید.
  2. یک عدد سفیده تخم مرغ را خوب بزنید پس از کف کردن به آن آب نصف لیمو ترش را مخلوط کرده به هم بزنید و روی تمام پوست صورت مالیده پس از 15 دقیقه با آب ولرم بشویید.
  3. دو قاشق آب پرتقال، یک قاشق آب لیمو ترش را خوب مخلوط کرده به صورت بمالید بعد از 15 دقیقه با آب ولرم بشویید.
  4. خیار را پخته له کنید به صورت ماسک روی صورت بگذارید و پس از 20 دقیقه با آب ولرم بشویید.
  5. یک قاشق چای خوری نشاسته ذرت، دو قاشق چای خوری ماست کم چرب و چند قطره آب لیمو مخلوط کنید و به مدت 20 دقیقه روی صورت قرار دهید. سپس با آب خنک بشویید.

برای مراقبت بیشتر از پوست، می‌توانید ویدئوی های مربوط به ماسک صورت را در اینستاگرام و آپارات مشاهده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.