رژیم کتوژنیک چیست
رژیم کتوژنیک چیست ؟ آیا این رژیم برای لاغری و سلامتی موثر می باشد ؟

رژیم کتوژنیک یه رژیم غذایی با کربوهیدرات بسیار پایین و چربی بالاست که فواید بسیاری برای سلامتی دارد. تاثیر این رژیم در کاهش وزن
و بهبود سلامتی، در بیش از  20 مطالعه ی مختلف اثبات شده است. ممکن است این رژیم در بهبود بیماری های مانند صرع، سرطان، دیابت، آلزایمر نیز مفید باشد.

همچنین این رژیم تشابهات زیادی با رژیم کم کربوهیدرات و رژیم اَتکینز دارد (رژیم اتکینز یک رژیم لاغری سریع است). این رژیم لاغری با کاهش شدید کربوهیدرات و جایگزینی آن با چربی همراه است. نتیجه ی این امر ایجاد یک حالت متابولیکی در بدن به نام کتوز است.

با ایجاد حالت کتوزی، توانایی بدن برای چربی سوزی و تامین انرژی،به طور فوق العاده ای افزایش می‎یابد. رژیم کتوژنیک باعث می‌شود چربی ها در کبد به کِتون تبدیل شوند این رژیم غذایی موجب کاهش قند خون و سطح انسولین می‌شود. این امر به همراه افزایش کتون ها فواید بی شماری برای سلامتی دارد.

برخی افراد بر این باورند كه با حذف وعده شام می‌توانند سریع‌تر به وزن دلخواه شان برسند. در صورتی كه وعده شام از مهم‌ترین وعده‌های غذایی است كه باید در ابتدای شب میل شود.
منظور از شام، غذایی سبک و كم چرب است. اگر هنگام شب غذایی خورده نشود حرارت بدن شروع به تحلیل و كاهش رطوبت اصلی بدن كرده و سبب خشكی می‌شود و از سوی دیگر با كاهش انرژی شبانه، اعمالی كه طی شب در بدن انجام می‌شود به‌خوبی صورت نگرفته و فرد دچار ضعف و اختلالات خواب خواهد شد.
این روش باعث کم شدن سوخت و ساز و در نتیجه مقاوم شدن بدن فرد به کاهش وزن می شود

محصولات کتوژنیک کافه سبز شامل :

نان خشک کتوژنیک، کلوچه کتویی، کوکی شکلاتی کتویی، کوکی کره بادام زمینی کتویی، کوکی نارگیلی کتویی و انواع شیرینی و بیسکویت های مفید برای رژیم لاغری کتوژنیک می باشد.

برای مراقبت بیشتر از سلامتی خود، می‌توانید ویدئوی های مربوط به لاغری و رژیم کتوژنیک را در اینستاگرام و آپارات مشاهده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.