سلولیت چیست و علت ایجاد آن
سلولیت چیست؟

شاید براتون سوال شده باشه سلولیت چیست و چگونه ایجاد می‌شود؟! سلولیت به توضیع نامناسب و ناخوشایند چربی زیر پوست در برخی مناطق خاص بدن بخصوص ران و باسن اطلاق می شود. در این حالت چربی زیر پوست طوری قرار گرفته است که ایجاد حفره ها و برجستگی هایی در این نواحی می نماید. سلولیت در زنان شایع تر از مردان است که احتمال هورمونی بودن مسئله را مطرح می سازد.

علت ایجاد سلولیت :

ساب کوتیس که عمدتا متشکل از بافت چربی است در زیر درم دیده می شود. این لایه چربی متشکل از سلول های چربی است که تجمع یافته و به وسیله رشته هایی از یکدیگر جدا شده اند.
در صورتی که رژیم غذایی پرچربی یا حاوی کربوهیدرات زیاد که در بدن تبدیل به چربی می شود مصرف گردد سلول های چربی به وسیله مواد چرب پر شده و باد می کنند و می‌توانند به سه برابر یا بیشتر از اندازه طبیعی خود برسند. از طرف دیگر رشته های نگهدارنده آنها نمیتوانند از حد معینی بیشتر کشش پیدا کنند، بنابراین بافت چربی از اطراف آنها برجستگی پیدا می کند که به نوبه خود سبب فشردگی و کشیدگی بافت چربی می گردد.

سلولیت چیست؟1
سلولیت چیست
جلوگیری از سلولیت

توجه به رژیم غذایی و جلوگیری از افزایش وزن به نظر راهی منطقی است چون از افزایش میزان چربی زیر پوست جلوگیری می کند. با این وجود باید یادآور شد که سلولیت دارای زمینه ارثی بارزی است. زنان لاغر اندامی هستند که رژیم غذایی را نیز به شدت رعایت می کنند ولی باز هم دچار سلولیت می شوند.

خانمی که دارای چربی اضافه در ناحیه ران و باسن است و رژیم غذایی جهت کاهش وزن شروع می کند ممکن است در این مناطق خاص موفق به کم کردن توده چربی نشود.
کاهش چربی در مناطقی از بدن که به مدت طولانی بزرگ و برجسته شده اند ممکن است سبب ایجاد پوست شل و اضافی گردد.

بنابراین مهم است که از یک عادت غذایی منطقی و طولانی مدت جهت حفظ وزن ثابت و جلوگیری از افزایش وزن پیروی گردد. رژیم غذایی سخت که به عنوان مثال سبب کاهش وزن به مقدار 20 کیلوگرم طی 10 روز شود به دلایل توضیح داده شده در بالا و دلایل مختلف پزشکی کار درستی نیست.

برای مراقبت بیشتر از پوست، می‌توانید ویدئوی های مربوط به مراقبت از پوست را در اینستاگرام و آپارات مشاهده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.