سوالات رایج درباره ماسک صورت

شاید تابحال سوالات رایج درباره ماسک صورت و نحوه مصرف ماسک، ماسک مناسب پوست صورتتان پیش اومده باشه پس با ما همراه باشید.

1.ماسک ها را باید هر چند وقت یک بار استفاده کرد ؟

ماسک های مرطوب کننده باید دو بار در هفته استفاده شود، اما اگر در آب و هوایی خیلی گرم، سرد یا خشک زندگی می‌کنید و پوستتان خشک شده است باید از ماسک های مرطوب کننده به طور روزانه استفاده کنید.

در رابطه با ماسک های روشن کننده پوست باید به این نکته توجه کرد که این ماسک حاوی مواد لایه بردار و ملتهب کننده هستند که استفاده بیش از حد آن ها می‌تواند مضر باشد در مورد ماسک های پاک کننده هم باید گفت استفاده بیش از اندازه می‌‌تواند به پوست آسیب برساند.

2.بهترین طرز استفاده از ماسک ها چیست ؟

ابتدا هرنوع آرایشی را از روی پوستتان پاک کنید. بعد از یک فضای مرطوب و گرم مانند حمام قرار بگیرید تا منافذ صورتتان باز شود. حتی می‌توانید بعد از حمام کردن، صورتتان را لیف بزنید تا سلول های مرده از روی آن پاک شده و راه برای ورود ترکیبات فعال باز شود. در صورتی که مایل هستید از ماسک های مرطوب کننده استفاده کنید لایه ای ضخیم از ماسک را روی پوست صورت و گردن بمالید تا پوست ، آن چه را نیاز دارد جذب کند.

می‌توانید از سمت پایین به بالا برای کشیدن پوست به سمت بالا و وارد کردن مواد فعال به عمق پوست ،صورت و گردن را ماساژ دهید . به این مسئله توجه داشته باشید که نباید مواد را به اطراف چشم که پوست آن نازک و حساس است بمالید چون در این صورت احتمال تورم و تحریک پوست وجود دارد.

3.نتایج کی ظاهر می‌شوند ؟

به محض آن که از ماسک استفاده کنید می‌توانید اثرات فوق العاده آن را ببینید. پس از استفاده، پوست تازه نرم و زیبا می‌شود اما تمامی این آثار فردای روز استفاده، ناپدید خواهند شد. این آثار تنها زمانی باقی می‌مانند که به طور مرتب از ماسک ها استفاده کنید و مواد فعال آن بتوانند وارد پوست شده و تاثیر کنند.

سوالات رایج درباره ماسک صورت 1

4.استفاده از یک ماسک بهتر است یا استفاده از چند نوع ماسک ؟

استفاده از خوبی های ماسک مسلما بهتر از یک نوع ماسک خواهد  بود. بهترین کار این است که برحسبِ نیاز خود مثلا سه نوع ماسک مرطوب کننده، روشن کننده و جوان کننده را انتخاب کنید و در طول هفته به نوبت از آن ها استفاده کنید. هرگز پشت سر هم از دو ماسک استفاده نکنید زیرا پوست نیازمند زمانی برای دریافت مواد فعالی است که روی آن نشسته است. اگر پوست چرب یا مخلوطی دارید  ماسک آب رسان را روی گونه و گردن و هم زمان ماسک پاک‌کننده را روی پیشانی ،بینی و چانه بمالید.

5.آیا باید ماسک را از روی صورت شست یا باید گذاشت خشک شود ؟

زمانی که ماسک باید روی صورت استراحت کند ده تا بیست دقیقه است. اگر از ماسکِ آبرسان استفاده می‌کنید یا تقویت کننده، می‌توانید مدت زمان بیشتری آن را روی صورت باقی بگذارید اما در مورد ماسک های تمیزکننده یا روشن کننده باید آن را در زمان معین نوشته شده روی بسته پاک کرد چون در غیر این صورت احتمال آسیب دیدن پوست وجود دارد. اگر این نوع ماسک‌ها را به موقع از روی پوست پاک نکنید، حس سوزش و گزش خواهید کرد.

آیا ماسک‌ها می‌توانند جوش‌های سرسیاه را هم از بین ببرند ؟

ماسک های پاک کننده می‌توانند مشکل جوش‌های سرسیاه را از بین ببرند. نقطه های سیاه روی پوست در واقع چربی‌‌های اکسید شده روی پوست هستند که سیاه شده اند. به کمک یک ماسک پاک‌کننده می‌توانیم یک لایه باز سبوم روی پوست را پاک کنیم اما برای برطرف کردن کامل آن‌ها لازم است به یک متخصص پوست مراجعه کنید.
ماسک تنها برای پیشگیری از بروز آن‌ها و پاک کردن پوست مناسب هستند نه برای درمانِ همیشگی.

انواع ماسک های تمیزکننده پوست (ماسک های peel off) :
انواع ماسک های کلاژن ساز و جوان‌کننده پوست :

برای مراقبت بیشتر از پوست، می‌توانید ویدئوی های مربوط به ماسک صورت را در اینستاگرام و آپارات مشاهده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.