قاعدگی چیست؟ درمان درد عادت ماهیانه

قاعدگی نامنظم می‌تواند نشانه‌ بیماری‌های مختلف در زنان باشد که خود را به ‌صورت اختلالات در این سیکل طبیعی جنسی نشان می‌دهد. قاعدگی ممکن است اختلالات زیادی را دربر بگیرد. بنابراین، توجه به این مسئله فیزیولوژیک از اهمیت بالایی برخوردار است.جهت اطلاعات بیشتر در مورد قاعدگی و درمان درد آن مقاله زیر را مطالعه کنید.

فصل بند رفتن قاعدگى :

سبب این بیمارى (Amenorhee) یا کم خونى و کم غذائى است که علامتش لاغرى و دیگرگونى رنگ است، و اینکه پیشتر غذاهائى خورده باشند که خونساز نیستند، مثل عدس، گوشت خشک شده و مانند آنها که درمانش خوردن گوشت، حلواها و روغنهاى مرطوب است و یا گرفتگیهائى در دهانه هاى رگهاى رحم پدید میاید و نشانى آن جریان خون رقیق، پیچش و پیدا شدن لکه هائى در پوست است که درمانش خوردن داروهاى بازکننده مثل حب- المفتح، ایارجها، ادرارآورها می‌باشد.

خشکی رحم :

گاهى از خشکى و حرارت رحم است و علامتش این است که اگر قاعده آورهاى گرم خورده شود بدتر می‌شود و سایر آثار صفرا نیز پیدا است، درمانش پاک سازى با ایارجها، حب الصفراء و برداشتن روغنهاى سردى است که قبلا گفتیم و نیز فصد کردن مفید است که پس از این خواهیم گفت گاه ممکن است قبلا زن خونریزى شدید از بینى یا فصد یا مانند آن داشته که درمانش زیاد کردن خون است اما بطور مطلق براى درمان بند آمدن قاعدگى فصد صافن و حجامت در ساقها در هنگام نزدیک شدن وقت قاعدگى و بادکش گذاردن برعانه (بالاى آلت) و نیز زالو انداختن بر ساقها مفید است.

در زاد المسافرین براى قاعدگى از این داروها یاد شده است:

براى مزاج گرم ریشه ترشک پخته و نیز اگر خیار را زیر خاکستر بپزند و بکوبند و روغن کرچک بآن اضافه کنند و بردارند بسیار قوى است گل بستان افروز که باید آن را بداخل مهبل بمالند و پس از هر ادرار دوباره تکرار کنند و نیز آشامیدن چیزهائى که موجب قاعدگیست مفیدست دویست و پنجاه گرم انار ملس با دو و نیم گرم تباشیر و ماء الشعیر سودمند است.

و نیز براى صاحبان مزاج سرد این داروها مفید است:

هفت و نیم گرم ابهل با عسل موجب قاعدگى و جنین افکنست همچنین اذخر را اگر بخورند و بخور بدهند یا بردارند جنین را می‌اندازد، شقاقل و اشنان از هرکدام دو و نیم گرم، ریشه کور، افسنتین همراه با عسل را اگر بردارند و در پخته آن بنشینند موجب قاعدگى است، دستمال آغشته به بابونه موجب قاعدگیست و تسکین دهنده دردهاى رحمى است و ورم آن را فرومینشاند- انجدان و بارزد را اگر بدستمال بزنند و بردارند و بخور بابونه و نشستن در پخته آن و نیز آشامیدنش موجب قاعدگى است، بومادران را اگر بپزند و در آن بنشینند زایمان را آسان می‌کند، پرسیاوشان، تخم هویج بستانى، پیاز، اسپنددانه، نخود، دارچینى، سعد، کنجد خیسانده، فلفل سفید، بومادران کور، کرفس، تره، مر، مقل، زنیان و اگر موجب قاعدگیند، ترمس همراه با مر و عسل اگر بدستمال زده شوند و آن را بردارند رحم را پاک می‌کند.

کم خونی و اسپیرولینا:

کم خونی وضعیتی است که معمولا” ناشی از نبود آهن کافی در بدن است . همیشه برای جلوگیری از بیماری کم خونی، به ما توصیه شده است که رژیم غذایی خود را با غذاهای حاوی مقادیر فراوان آهن مانند : جگر، سویا و اسفناج غنی نماییم . با این حال، اگر آهن با پروتئین و ویتامین C همراه نباشد ، هضم و سرعت جذب آن پایین می آید . بنابراین، به سادگی و با مصرف معمولی غذاهای غنی از آهن ، ما فواید آنها را دریافت نخواهیم کرد . به بیان دیگر، اسپیرولینا نه تنها حاوی مقدار آهن بیشتری از جگر است ، بلکه حاوی مقادیر زیادی پروتئین و کلروفیل خون ساز نیز می باشد. هضم و جذب میزان آهن آن نیز بسیارعالی است، بنابراین می توان گفت که اسپیرولینا در مبارزه با کم خونی بسیار موثر می باشد.

در کتب اشخاصى که آزمایش کرده اند گفته شده که برداشتن سه دانه فرفیون موجب قاعدگیست و اگر سوزشى ایجاد کرد روغن گل سرخ آن را بهبود می‌بخشد. همچنین سرکه انگبین رازیانه برای درمان مشکلات هورمونی زنان فوق العاده می‌باشد.

برای مراقبت بیشتر از سلامتی، می‌توانید ویدئوی های مربوط مراقبت در دوران قاعدگی را در اینستاگرام و آپارات مشاهده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5% تخفیف
10%تخفیف
دفعه دیگه.
15% تخفیف
10% تخفیف
30% تخفیف
20% تخفیف
25% تخفیف

شانس خودتان را برای برنده شدن یک جایزه امتحان کنید! و کد تخفیف را روی هر محصولی که میخواین اعمال کنید.

قوانین بازی:

  • یک بازی برای هر کاربر
  • متقلبین رد صلاحیت خواهند شد.