ماسک خانگی پوست

ماسک های خانگی پوست راهی جالب برای طراوت بخشیدن پوست می‌باشند. این روش از قدیمی ترین اشکال زیباسازی شناخته شده. آنها را آماده کرده و به مدت 10 تا 20 دقیقه روی پوست بگذارید، سپس آنها را به کلی بشویید.

توجه :

یکی از مهمترین مسائلی که باید به خاطر داشته باشید ، این است که به هنگام استفاده از ماسک صورت ، آرامش خاطر داشته باشید. به خود یه فرصت دو تا پانزده دقیقه ای بدهید و دراز بکشید طوری که پاهایتان بالاتر از سرتان باشد، بر روی چشم خود چشم بند بگذارید و راحت و آسوده باشید.

ماسک شیر :

یکی از ساده ترین و ارزان ترین ماسک ها، ماسک شیر است. تکه ای تنظیف و یا پنبه آرایشی سفید را با شیر مرطوب سازید، و صورت خود را با آن تمیز نمایید. تمیزی سریع در طول روز، فایده زیادی برای پوست دارد و نکته بسیار خوشایند ماسک شیر آن است که نامرئی است و می توانید در طول ناهار یا در طول بعد از ظهر یا در طول دفتر کار آن بر روی صورت به حال خود بگذارید، بدون آنکه کسی متوجه شود.

ماسک تمیزکننده و معجزه آسا :
مواد لازم:
  • ماسک جلبک اسپیرولینا              1 ق چای خوری
  • آب لیمو ترش                             1/4 ق غذاخوری
  • شیر                                        1 ق غذاخوری

مواد فوق را مخلوط کرده و به مدت 15 الی 20 دقیقه بر روی پوست تمیز خود بگذارید و سپس با آب سرد بشویید .توصیه میشود در زمان استفاده از ماسک هیچگونه خندیدن ،اخم و … انجام ندهید.

ماسک بلغور ریز :

استفاده از آرد جو و سرکه به خوبی آرد شده باشد، همیشه یک ماده بسیار محبوب بشمار می رفته است. راز جوانی یک خانم کلمبیایی که سنین سی سالگی خود را می گذراند و همیشه با نوجوانان اشتباه گرفته میشود ، استفاده این ماسک می‌باشد.

یک مشت آرد را به کمک شیر خمیر کنید و برای ماسک صورت پاک و تمیز استفاده کنید. آن را به مدت 15 دقیقه روی پوست خود بگذارید و سپس بشویید. در ضمن می‌توانید به جای شیر ، آرد جو دو سر را با دوغ یا ماست مخلوط نمایید.

ماسک خانگی پوست 1
ماسک تمیز کننده سیب زمینی :

راه ساده دیگر برای تمیز یکردن صورت، این است که خیلی ساده با یک برش سیب زمینی خام، صورت خود را مالش دهید .سیب زمینی حاوی ویتامین C است و پوست را بطور کامل از لکه ها عاری می سازد. حتی برای درمان اگزما استفاده از سیب زمینی را توصیه می کنند.
اگر دستگاه آبمیوه گیری دارید، این ماسک را امتحان کنید. این ماسک در مورد پوستهای چرب و لکه دار اثر فوق العاده دارد.

ماسک های تمیز کننده لیمو :

عصاره لیمو به عنوان یک تمیز کننده موثر و سفت کننده پوست عمل میکند برای پوست های خشک، فلسی یا شاخی، بسیار مفید است و گفته می شود که محو کننده چین و چروک است.

  1. آب یک عدد لیموی ترش را به فنجان دوغ اضافه می کنیم آنها را باهم مخلوط کرده و روی پوست میمالیم بعد از 20 دقیقه وقتی که پوست خشک شد صورت را با آب خنک می‌شوییم.
  2. یک عدد لیموی شسته شده و پوست نکنده و1/2 پرتقال شسته شده و پوست نکنده را در مخلوط کن باهم ترکیب می کنیم .یک فنجان کوچک ماسک به آن اضافه کرده روی صورت پهن کرده اجازه می دهیم خشک شود بعد از 20 دقیقه پوست را با آب سرد و خنک می شوییم.
  3. سه عدد لیموی اب گرفته با یک فنجان شیر خشک بدون چربی را باهم مخلوط کرده و آن را با مقدار کافی آب به صورت خمیری در آورده سپس روی پوست پهن کرده اجازه دهید خشک شود و پس از 15 دقیقه با آب ولرم بشویید.
ماسک هویج و شلغم :

هویج و شلغم رو بجوشانید، آنها را مخلوط کرده و خمیری از آن تهیه کنید به مدت ده دقیقه آن را بکار ببرید و سپس با شیر بشوئید.
دکتر ارنولازلو ، متخصص مشهور مجارستانی از این دستور العمل استفاده می کند. وی دارای یک کلینیک بزرگ در نیویورک است که مورد توجه زنان بسیاری در دنیاست و همیشه طرفدار استفاده از میوه و عصاره سبزیجات برای پوست می‌باشد. وی اعتقاد بسیاری دارد حداقل یک بار در روز ، چه با شیر برای پوستهای خشک و چه با عصاره خیار برای پوست های چرب از این ماسک استفاده شود.

ماسک هویج و شلغم بطور شگفت انگیزی پوست را تمیز و آن را سرزنده و تازه می کند.هویج سرشار از ویتامین A است که فایده بسیاری در درمان پوست دارد و گمان می رود که برای پوست های حساس نیز موثر باشد و شلغم نیز (مثل سیب زمینی)پاک کننده فوق العاده ای است.

ماسک تمیز کننده توت فرنگی :

سه عدد توت فرنگی بزرگ را با یکدیگر مخلوط و از آن به عنوان ماسک استفاده کنید و به مدت 10 دقیقه به حال خود بگذارید. سپس آن را با گلاب بشویید. توت فرنگی خاصیت اسیدی ملایمی دارد و حاوی ویتامین C است. توت فرنگی، پوست را بوطر کامل پاک و براق می‌کند.

توجه:

احتمال تحریک پوست و آلرژی نسبت به توت فرنگی بسیار بالا است توصیه می شود حتما ابتدا ماسک را روی قسمت کوچکی از پوست تست کنید و بعد از اطمینان از عدم آلرژی از ماسک بطور کلی استفاده کنید.

برای مراقبت بیشتر از پوست، می توانید ویدئوی های مربوط به طرز تهیه ماسک های خانگی را در اینستاگرام و آپارات مشاهده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.