درمان موهای چرب و موخوره

اگر بخواهیم موخوره را تعریف کنیم باید بگوییم موخوره یا دوشاخه شدن انتهای مو، ناشی از آسیب فیزیکی (تروما یا حرارت) و یا آسیب شیمیایی به مو است و در خانمها شایعتر است. برای درمان موخوره و موهای چرب با ما همراه باشید و این مقاله را تا انتها مطالعه فرمایید.

نسحه دکتر خیراندیش برای درمان موهای چرب و موخوره :
  • سرکه انگبین (۲ واحد عرق نعناع + ۲ واحد عسل + ۱ واحد سرکه انگور طبیعی ) یک سوم لیوان از این شربت ریخته و باقی را آب ریخته و شب ها قبل از خواب میل شود
  • ضماد سدر + سرکه در حمام بعد از شامپو بمدت 20 دقیقه
علت موخوره و درمان چربی مو :

موخوره در اثر كم شدن و يا خشك شدن مايه كورتكس (آب داخل مو) به وجود می‌آيد. لازم به يادآورى است كه شكنندگى مو، خشكى بيش از حد مو و موخوره موقعى در مو ظاهر می‌‏شود كه تمام چربى روى مو از بين رفته باشد علل از بين رفتن چربى‏ مو عبارت است از:

زعفرانى شدن رنگ مو:

براى اينكه موى سفيد شما رنگى زعفرانى به خود گيرد، اول سر را خوب بشوييد كه چربى‏ مو برطرف شود. پس از خشک كردن مو يک برابر حنا را با 2 برابر سدر مخلوط كرده و با آب گرم خمير كنيد و بر سر بماليد و پس از چند ساعت بشوييد.

مواردى كه با توجه به آنها می‌توان در مورد وضعيت كلى مزاج قضاوت كرد عبارت‏اند از: ملمس، هيكل، گوشت و چربى‏، مو، رنگبدن، خواب و بيدارى، سرعت و كندى در حركات، چگونگى دفع و حالات نفسانى.

برای مراقبت بیشتر از مو، می‌توانید ویدئوی های مربوط به نحوه مراقبت و تقویت مو را در اینستاگرام و آپارات مشاهده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.