نحوه مراقبت از پوست

برای نحوه مراقبت از پوست ، پروتئین ها، در واقع بلوکهایی هستند که نقش حیاتی را در بدن بازی می کنند. این مواد حیات بخش اگر کامل باشند، می توانند سلول های تازه بسازند.

پروتئین، زمانی کامل است که تمام اسید آمینه های اصلی را برای ساخت و تولید “پروتوپلاسم” جدید داشته باشد. به این مواد، باید لیست کامل معدنی را افزود.

در این لیست، آهن جای ویژه ای دارد که به خون انسان، توانایی حمل بار سنگین ذخیره ی اکسیژن را می دهد. شکی نیست که سلولهای پوست بدن، دائماً به اکسیژن نیاز دارند تا به این طریق ، خون سرخ، اکسیژنه شود و با گردش در تمام مویرگهای سطح پوست، به آن شفافیت و درخشندگی بدهد.

سپس نوبت به ویتامین ها می رسد :
ویتامین “آ”

قادر است پوستی نرم و صاف و شفاف به وجود بیاورد، طوری که هیچگاه پوست بدن خشک و زبر نشود.

خانواده ویتامین “ب”

نیز از مواد ضروری و مورد نیاز هستند که باید غذای مصرفی را کامل کنند. انواع ویتامین های “ب” می توانند پوست را جوان نگه دارند، آن را محکم کنند و از جمع شدن چربی زیاد جلوگیری به عمل آورند، این ویتامین، همچنین از رنگ باز پوست حفاظت می کند و هیچگاه اجازه نمیدهد که روی صورت لکه های بد رنگ و ناخوشایند به وجود آید.

ویتامین “ث”

به نرمی و لطافت می بخشد و مانع زخمهای عفونی می‌شود. همانطور که در بالا اشاره شد، اعضای خانواده ی ویتامین “ب” نقشی به سزا در نگهداری و حفاظت از پوست جوان و سالم دارند.

اصولا ویتامین “ب ” مخصوص پوست بدن است. با این همه، پوست بدن، حتی اگر به نحوی صحیح و اصولی مراقبت شود، از یک تهدید دائمی بر سطح داخلی سلول ها عذاب می کشد و آن خشکی پوست است. به طور کلی، پوست در مقابل خشکی، از یک مکانیزم محافظ برخوردار است که عبارت است از میلیونها غده ی چربی این غدد سطح پوست را پوشانده اند.

تعداد غدد چربی، بر روی صورت و پوست سر بسیار زیاد است، ولی این مقدار در گردن کمتر است و در دستها، خیلی کمتر، غدد یاد شده، در یک طبقه نازک و نامرئی، چربی طبیعی را به طور یکسان در سطح پوست بدن پخش می کنند و از خشک شدن آن جلوگیری می کنند.

برای نسوج های زنده، رطوبت هنوز هم عامل اساسی به شمار می رود و بیش از غذا اهمیت دارد. به عنوان مثال، می‌توان گفت که انسان این توانایی را دارد که چند روزی را بدون غذا سپری کند ولی به محض اینکه بدون آب بماند از تشنگی هلاک می شود.

این موضوع، در مورد سلول ها هم صادق است ، چرا که سلول ها برای ادامه ی حیات ، احتیاج مبرمی به آب دارند. در روزگاران خیلی دور، شاید حدود سه هزار سال پیش، مردم عادت کرده بودند که بدن خود را به روغن آغشته کنند.

هندی ها بیش از سایرین به این موضوع اهمیت می دادند و سراپا بدن خود را با، پیه خرس چرب می کردند

برای مراقبت بیشتر از پوست، می‌توانید ویدئوی های مربوط به مراقبت از پوست را در اینستاگرام و آپارات مشاهده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.