چند دمنوش خانگی مفید
دمنوش گیاهی خانگی مفید برای بدن

در مقاله زیر شما را با چند دمنوش گیاهی خانگی مفید برای سلامتی آشنا می‌کنیم، پس با ما همراه باشید.

آشنایی با انواع دمنوش خانگی

اولین و دم دست ترین گیاهی که در هر خانه ای پیدا می‌شود، نعناع است که می‌شود معجونی مخصوص سرما خوردگی های زمستانی از آن تهیه کرد.

این روز ها آنقدر از عوارض رنگارنگ داروهای شیمیایی می‌شنویم که دیگر رغبتی برای مصرفشان نمانده و افراد سعی می‌کنند از جایگزین های گیاهی استفاده کنند.تب مصرف دمنوش های گیاهی هم دیگر حسابی گل کرده و بازار هم که پر شده از دمنوش های حاضر و آماده که هر روز یک مدل با یک عطر و طعم جدید جوابگوی هر طبع و ذائقه ای است . به همین خاطر در ادامه دکتر علیرضا عباسیان، متخصص طب سنتی چند دمنوش ساده و ترکیبی به شما معرفی خواهد کرد که به سادگی می‌توانید در خانه تهیه کنید و از خواص بی‌شمارشان لذت ببرید.

چند دمنوش زنانه

خانم هایی که کیست تخمدان دارند می‌توانند از خواص دمنوش زیرفون بهره بگیرند، روزی یک لیوان دمنوش زیرفون می‌تواند به از بین رفتن کیست های تخمدان و نیز اختلالات زنانگی کمک کند و به همین جهت مصرف مداوم این دمنوش یه آقایان توصیه نمی‌شود. دمنوش دیگری که باعث ترشح بهتر هورمون های زنانگی می‌شود، دمنوش رازیانه است. که البته تاثیر بسیار خوبی بر رفع نفخ ها و مشکلات گوارشی دارد. ضمنا این دمنوش عطر بسیار خوبی دارد. انیسون نیز یکی دیگر از  گیاهان هم خانواده رازیانه است که تاثیرات مشابهی دارد. برای این استفاده از دمنوش رازیانه و دمنوش انیسون می‌توانید یک تا دو قاشق مرباخوری بذر رازیانه یا انیسون را در یک لیوان آب جوش برای یک ساعت دم کنید.

دمنوش آرام بخش

دیگر فکر و خیال نکنید! دمنوش اسطوخودوس تنش های فکری افراد را از مغز پاک می‌کند و در اصلاح طب سنتی به اسطوخودوس جاروی دِماغ گفته می‌شود ، یعنی مغز را پاک می‌کند. دمنوش اسطوخودوس به خصوص برای افرادی که تنش های فکری خانوادگی یا کاری دارند، بسیار مناسب است. برای تهیه این دمنوش به ازای یک لیوان آب جوش یک قاشق مرباخوری اسطوخودوس کافی است.

برای مراقبت بیشتر از سلامتی، می‌توانید ویدئوی های مربوط به مراقبت از سلامتی را در اینستاگرام و آپارات مشاهده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.