3 نمونه ماسک ضد جوش صورت3

ماسک‌ها موادی هستند که به طور کلی جهت پاک سازی و رساندن رطوبت به پوست به کار می‌روند.یکی از بهترین روش درمان جوش صورت، استفاده از انواع ماسک ضد جوش صورت خانگی است، که هر ماسک را باید به مدت 20 تا 30 دقیقه بر روی پوست قرار داد و سپس آن را با آب کاملا شستشو داد و یا با یک تکه پنبه آغشته به گلاب از سطح پوست پاک کرد.آنچه هنگام استفاده از ماسک ها مهم است، استفاده از ضد آفتاب پس از مصرف ماسک در مواجهه با آفتاب، لامپ های مهتابی و مانیتور کامپیوتر می‌باشد. ما در این مقاله طرز تهیه‌ی 3 نمونه ماسک ضد جوش صورت خانگی را گردآوری کرده ایم و به شما اموزش می دهیم.

3 نمونه ماسک ضد جوش  صورت خانگی:
ماسک سیب:

یک سیب را پوست بکنید و آن را نصف کنید و یک نیمه آن را خرد کنید و با یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط نمایید و خوب هم بزنید. سپس آن را بر روی صورت و گردن بمالید، آنگاه پوست را با نوک انگشتان ماساژ دهید. برای این کار، ماساژ را از پایین گردن شروع کنید و به طرف بالا بیایید. سپس از سمت راست گردن به سمت چپ و بالعکس ماساژ دهید. آنگاه با نوک انگشتان به پوست صورت خود ضربات آرامی بزنید تا جریان خون پوست بیشتر شود. حال کمی صبر کنید تا ماسک خشک شود و پس از 20 دقیقه آن را بشویید. این ماسک باعث جلوگیری از جوش و درمان چروک صورت و سبب طراوت و تقویت پوست می‌شود.

ماسک گلابی:

این ماسک برای پوست‌های چرب بسیار مفید است. استفاده از این ماسک را به افرادی که منافذ پوستی آنها واضح و نازیبا شده توصیه می کنیم. برای تهیه آن کافی است که یک گلابی رسیده را خرد کنید و بر روی پوست صورت بمالید و 20 دقیقه‌ی بعد آن را با آب یا پنبه آغشته به کلاب از سطح پوست خود پاک کنید.

 

ماسک جوش شیرین:

درست کردن این ماسک بسیار ساده است و اگر با پوستتان سازگاری کند بسیار مؤثر می‌باشد. یادتان باشد، دلیل پیدایش همه‌ی جوش ها یکسان نیست به همین دلیل باید ماسک ها و داروهای مختلفی را امتحان کنید تا ببینید کدامیک برایتان مؤثر تر است.

مواد مورد نیاز:
  • جوش شیرین
  •  آب

بعد از اینکه صورتتان را با یک تونر مناسب پوستتان تمیز کردید، کمی از این دو ماده را با هم مخلوط کرده و روی پوستتان بمالید. وقتی کل صورتتان را با این ماسک پوشاندید، بگذارید مدتی روی پوست بماند. در این زمان می‌توانید کارهای دیگرتان را انجام دهید یا دراز کشیده و کمی استراحت کنید. سپس جوش شیرین را از روی پوستتان شسته و ببینید که چقدر پوستتان نرم و صاف می‌شود. اگر این ماسک با پوستتان سازگار بود و جوش هایتان بهتر شد، چند بار در هفته از آن برای از بین بردن کامل جوشهایتان استفاده کنید.

برای مراقبت بیشتر از پوست، می توانید ویدئوی های مربوط به طرز تهیه ماسک های خانگی را در اینستاگرام و آپارات مشاهده نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.