تونیکهای گیاهی پوست

تـونـیـکهای گیاهی پــوسـت

از تونیکهای پوستی چه میدانید؟!فواید تونیک برای پوست چیست؟تونیک مناسب پوست شما چیست؟چرا باید از تونیک استفاده کنیم؟

برای مراقبت و جوانسازی پوست خود با ما همراه باشید

اساسا تونیکهای پوست ، پوست را تازه می کنند و در حقیقت با از بین بردن باقی مانده های چربی از روی پوست به تمیز کردن پوست کمک می کند . ارزان ترین جوان کننده این است که خیلی ساده صورت خود را زیر آب سرد بگیرید .بطور کلی تونیکهای پوست متشکل از عصاره های گیاهان علفی ، گلها و سرکه ،گلاب ، آب شکوفه پرتقال یا نارون کوهی که جمع کننده ملایمی است و گاهی اوقات هم ، مقادیر کمی گلیسیرین می باشد .این تونیکها برای پوستهای خشک و معمولی مناسب هستند . الکل هرگونه اثری از روغن یا چربی که بر روی پوست مانده باشد برطرف می کند و بنابراین این نوع تونیکها برای پوستهای چرب مناسب می باشد.

انواع تونیکهای پوستی

گلاب

یکی از قدیمی ترین و بهترین تازه کننده های پوست ، گلاب است .پزشک و دانشمند ایران ابوعلی سینا دستگاه و وسایل تقطیر را اختراع کرد . و اولین آزمایش خود را با گلبرگهای گل سرخ انجام داد و از آن گلاب گرفت . وقتی نجیب زادگان اروپایی پس از جنگهای صلیبی از فلسطین باز میگشتند با خود گلاب همراه داشتند و از آن به  عنوان آب شستشو پس از خوردن غذا استفاده می کردند . آداب ریختن گلاب به دست میهمانان،هنگامی که وارد خانه می شوند، هنوز هم در قسمتهایی از خاورمیانه ، به عنوان نشان خوشامدگویی اجرا میشود.

 

تونیک گلاب و نارون کوهی

شاید این تونیک ، در بین همه تونیکها ، مشهورترین است.بحق که باید هم مشهور باشد ، چرا که ترکیبی از گلاب خوش رایحه و نارون کوهی التیام بخش است.در برزیل ، نارون کوهی به عنوان درمان گر معجزه آسا شناخته شده است.از آن به عنوان یک ماده ضد عفونی برای کاهش تورم ، آماس و به عنوان سفت کننده پوست استفاده میشود.در سراسر اروپا ، نارون کوهی باز هم محبوبیت دارد . برای ساخت این لوسیون ،خیلی ساده 3/4 فنجان گلاب را با 1/4 فنجان نارون کوهی مخلوط نمایید.اگر دارای پوست چرب هستید،میتوانید نسبت ترکیبات گلاب و نارون کوهی را برابر بگیرید.

 

عرق گل و گیاهان علفی

باعرق گل و گیاهان علفی، از همه نوع ،تونیکهای پوستی دل انگیز و معطر و بسیار موثری بدست می آید. این تونیکها دارای خصوصیات برگردانندگی (به حال اول)،تسکین دهندگی و تمیز کنندگی می باشند.دستور العمل اصلی عبارتست از 2 قاشق سوپ خوری از گیاهان علفی و گلهای خشک،با تقریبا 3 مشت پر از گیاهان علفی و گلهای تازه  در نیم لیتر آب . آب جوش را بر روی گیاهان علفی بریزید تا روی آنها پر گردد. این کار باعث می شود کیفیت خوب آنها با بخار آب از بین نرود.بگذارید گیاهان علفی ، حداقل به مدت 20 دقیقه در آب غوطه ور باشند.اما 2 ساعت بهتر است.آن  را صاف کنید و در بطری بریزید

 

تونیک پوستی گل همیشه بهار(گل جعفری)

گل همیشه بهار بخاطر خصوصیات التیام بخش معروف است . برای ساختن این تونیک می توانید از گلهای خشک شده یا تازه آن استفاده کنید . برای اینکه در طول سال این تونیک را داشته باشید،گلها را زمانی که به حداکثر رشد خود رسیده اند بچینید،آنها را در گنجه در مکانی خشک و تاریک نگهداری نمایید . یک دسته بزرگ از این گلها را خشک کنید و آنها را در ظروف دهان گشاد نگهداری نمایید.عرق گل همیشه بهار را میتوانید به تنهایی مصرف کنید.یا آنکه با 2 قاشق سوپ خوری نارون کوهی مخلوط نمایید . این تونیک ساده به خصوص برای پوستهای چرب و لکه ای ، مفید است . عرق گل همیشه بهار ،در کرم های صورت قدیمی استفاده بسیار داشته و شما میتوانید در دستورالعمل دلخواهتان ، بجای آب،مقداری عرق گل همیشه بهار جایگزین کنید.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 5 =