رابطه جالب مزاج و گروه خونی !

اطلاع از گروه خونی و رابطه آن مزاج تاثیر زیادی در سلامتی و  آرامش شما دارد. کافه سبز شما رو با انواع مزاج و گروه‌خونی که بر سلامتی تاثیر بسزایی دارد آشنا می‌کند.

گروه‌خونی و مزاج های چهارگانه انسان :

همان طوری که می‌دانید به طور کلی چهار نوع گروه خونی مثبت و ۴ گروه خونی منفی، نوع گروه خونی انسان ها را مشخص می‌کند و به ترتیب گروه خونی AB_O_A_B_ بیشترین درصد را تشکیل داده است.

نکته قابل توجه اینکه آسیب پذیری و کیفیت گروه خونی از جهت مقابله و عوارض بیماری های مختلف و سیستم ایمنی بدن به ترتیب گروه خونی O+ بعد B+ بعد A+ و  بعد از آن AB+ است.

به عبارتی گروه خونی O+ رتبه اول و AB+ رتبه آخر را دارد. یعنی از لحاظ سلامت بهتر از همه و AB+ برعکس از لحاظ سلامت در رتبه پایین تری قرار دارد ضمن اینکه O+ غلظت خون کمتر و AB+ دارای غلظت خون بیشتری است.

از نظر دسته بندی سردی و گرمی در جدول طبایع گروه خونی O و AB گرم مزاج و A و B سرد مزاج هستند. ضمناً کلیه گروه های خونی منفی از نظر خصوصیات جسمانی شبیه گروه‌های مثبت خود هستند مثلا O- مانند O+ است ولی از نظر روحی گروه های خونی منفی سوداوی و هم گروه A+ قرار می‌گیرند و افراد سرد مزاج باید بدانند که سردی را با غذاهای گرم مثل ادویه یا خرما و یا فلفل جبران کنند و گرم مزاجان با غذاهای دارای طبع سرد جبران کنند و در غیر این صورت دچار آسیب و بیماری خاص خواهند شد.

قابل ذکر است گروه های خونی O و B غذاهای گوشتی کمتر به انها آسیب می‌رساند و برعکس گروه خونی AB و A با خوردن گوشت آسیب بیشتری می‌بینند که باید بیشتر غذاهای گیاهی بخورند.

جهت شناخت نوع مزاج می‌توانید مقاله شناخت انواع طبع یا مزاج مراجعه کنید.

برای مراقبت بیشتر از سلامتی خود، می‌توانید ویدئوی های مربوط به مزاج شناسی و اصلاح طبع را در اینستاگرام و آپارات مشاهده نمایید.

3 دیدگاه برای “رابطه جالب مزاج و گروه خونی !”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.