از بین بردن منافذ باز پوست صورت درخانه

 

منافذ باز پوست صورت با افزایش سن، استرس، آلودگی هوا  به وجود می‌آید و یکی از دلایل  منافذ باز  در افرادی که پوست چرب دارند، هستند. رایج ترین دلیل این منافذ وجود چربی و فعالیت غده های چربی دار است. اکثرا منافذ بزرگ پوست  روی پیشانی، بینی و چانه هستند. برای از بین بردن منافذ باز پوست صورت درخانه با ما همراه باشید.

چند ماسک برای از بین بردن منافذ باز پوست صورت درخانه:
1_ماسک جلبک :

ماسک جلبک اسپیرولینا ،  از جلبک طبیعی تهیه شده است. این ماسک  در کوچک کردن منافذ پوست و لیفت پوست موثر می‌باشد. حاوی ویتامین های بسیاری  می باشد و به دلیل آنتی اکسیدان زیاد از بروز کک و مک و جوش نیز جلوگیری می نماید.علاوه بر این موجب کلاژن سازی و ترمیم پوست می شود.

  • هفته ای ۴ مرتبه نصف پیمانه از ماسک جلبک پودری را با یک قاشق غذاخوری آب ترکیب و ۲۰ دقیقه روی پوست خود گذاشته و سپس با آب سرد بشویید.
  • 1/4 قاشق چایی خوری پودر ماسک جلبک، 1 قاشق چایی خوری خاک رس و 2 الی 3 قطره  روغن آرگان را با مقداری آب مخلوط کنید. تا خمیری یک درست به دست آورید و آن را به روی صورت خود بمالید. سپس بعد از 15 الی 20 دقیقه با آب ولرم بشویید و بعد کمی آب سرد به صورت بزنید.
2_لیمو ترش :

یکی از روشهای از بین بردن منافذ باز پوست صورت درخانه استفاده از لیمو ترشاست. لیمو ترش چون اسید سیتریک دارد برای رفع منافذ باز مفید میباشد.

انواع ماسک لیمو ترش:

  • لیموترش و عسل: 1 قاشق چای خوری عسل طبیعی را با آب یک لیموترش مخلوط کرده و روی پوست بمالید و به مدت 10 الی 15 دقیقه بماند و سپس با آب بشویید.
  • ماسک لیموترش و گوچه فرنگی: دو قاشق غذاخوری آب لیموترش را با دو قاشق غذاخوری آب گوچه فرنگی را با هم ترکیب کرده و روی پوست بمالید و 15 دقیقه صبر کرده و سپس با آب سرد بشویید.
3_ماسک خیار :

خیار به دلیل آب بالایی که دارد باعث آب رسانی به پوست صورت شده و به کوچک شدن منافذ باز پوست صورت کمک می کند. آب یک خیار را بگیرید و با یک دستمال تمیز به پوست بمالید و بعد از 20 دقیقه با آب سرد بشویید.

  • ماسک آب خیار با گلاب : آب 1 خیار را با مقداری گلاب مخلوط کنید و بروی پوست بمالید و بعد از 15 دقیقه با آب سرد بشویید.

شما میتوانید هر روز به مدت 1 ماه از این ماسک استفاده کنید.

4_آلوورا :

آلوورا به دلیل آبرسانی فوق العاده ای که دارد برای رفع منافذ باز پوست تاثیر بسزایی دارد. مقداری از ژل آلوورا را بر روی پوست صورت ماساژ دهید و بعد از 15 دقیقه با آب سرد بشویید.این کار را هر روز میتوانید انجام دهید.

5_ماست :

ماست بخاطر اسید لاکتیکی که دارد باعث کاهش چربی پوست و از بین بردن پوست های مرده و در آخر بستن منافذ باز پوست می‌شود.

  • یک لایه نازک از ماست را بروی پوست صورت بمالید و بعد از 10 دقیقه با آب سرد بشویید.
  • ماست با آردنخود : 2 قاشق غذاخوری ماست را با 1 قاشق غذاخوری آرد نخود مخلوط کرده و بعد خمیر به دست آمده را بر روی پوست صورت بمالید و بعد از 20 دقیقه با آب سرد بشویید.
6_جو دو سر :

جو دوسر یکی از بهترین مواد طبیعی برای کاهش چربی و سلول های مرده پوست صورت است که به رفع منافذ باز پوست صورت کمک می کند. پنج قاشق غذا خوری عسل را با دو قاشق غذا خوری شیر خشک و دو قاشق غذا خوری پودر جو دوسر با هم مخلوط کنید و به صورت  دایره ای بر روی پوست صورت بمالید، بگذارید 15 دقیقه بماند و سپس با آب سرد خوب بشویید.

برای مراقبت بیشتر از پوست، می‌توانید ویدئوی های مربوط به ماسک صورت را در اینستاگرام و آپارات مشاهده نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.