5 درمان خانگی شوره سر
شوره سر چیست ؟

این عارضه عبارت است از ریزش پوسته ‏هاى سفید یا زرد رنگى که به طور همیشگى از پوست صورت و بخصوص از سر می‌ریزند. شوره موقعى زیادتر می‌شود که سر را شانه کنند یا روى پوست آن بروس بکشند. نوعى شوره‌سرچرب وجود دارد که از سایر انواع آن مزاحم‏تر است. شوره سر اساسا، سلولهای مرده پوست سر است که می ریزد. با 5 درمان خانگی شوره سر از شر آن برای همیشه راحت شوید.

در حقیقت جوش صورت و شوره از لحاظ علت و درمان با یکدیگر شباهت تام دارند و هر دو براى کمک به دفع مواد سمى و زایدى هستند که نتوانسته ‏اند به طور طبیعى از راه پوست خارج شوند. بنا براین درمان آنها نیز مانند یکدیگر است. کسى که مبتلا به شوره‌سر است باید همان دستورهایى که براى جوش صورت داده شده است را بکار بندد. اگر چه در این جا نیازى به کمپرس گرم بر روى موضع آسیب دیده نیست لکن به جاى آن از لحاظ درمان موضعى موها را هفته‏اى یکبار با آب گرم و صابون ساده بشویند و پوست سر را هر شب به مدت پنج دقیقه با نوک انگشتان ماساژ دهند.

علت های بوجود آمدن شوره سر :
 • خشکی پوست سر
 • آلرژی به محصولات مراقبت از مو
 • پوست سر چرب و یا تحریک شده
 • تمیز نشستن موها
 • استرس
 • رژیم غذایی نامتعادل
 • هورمون ها
 • کمبود ویتامین ها
 • تعویض مداوم و محصولات مراقبت از مو
 • مالاسزیا، یک نوع قارچ
 • تغییر آب و هوایی، به خصوص در زمستان
 • استفاده زیاد از ژل مو یا اسپری مو یا سایر محصولات

5 درمان خانگی شوره سر :
1_ شامپو گیاهی ضد شوره زغال و جلبک :

مقدار مناسبی از شامپو ضد شوره زغال و جلبک را بر ساقه و ریشه موهای خود ماساژ داده و پس از 2 الی 3 دقیقه با آب بشویید.

بهتر است پس از استفاده از این شامپو اگر موی چربی دارید از تونیک مو  کافه سبز استفاده کنید که فاقد چربی است و اگر موی خشکی دارید از روغن تقویت مو و ابروی جلبک کافه سبز استفاده کنید

خواص :

شامپو ضد شوره زغال و جلبک کافه سبز با ترکیبات موثری که دارد، باعث تقویت رشد مو و از بین برنده خارش سر بوده و دارای خواص بسیاری  است که موجب بهبود استحکام موها و رویش دوباره آن ها می گردد. همچنین میتواند بهترین گزینه برای ریزش مو ، رفع موخوره و تقویت موهای شما باشد.

استفاده از زغال می تواند موهای آسیب دیده، نازک و مرده را ترمیم کند و ضخامت آنها را افزایش دهد و همچنین شوره و خارش سر با استفاده از زغال درمان می شود.

2_ روغن درخت چای :

مقداری از روغن درخت چای را بردارید و تمام قسمت های سر و موی خود را با آن ماساز دهید و بگذارید تا صبح روی موهایتان بماند و سپس آبکشی کنید.

همچنین میتوانید این روغن را با روغن زیتون مخلوط کنید.

3_ روغن نارگیل :

روغن نارگیل بسیار در درمان شوره مؤثر است. مقداری روغن نارگیل را بردارید و قبل از حمام به پوست کف سر ماساژ دهید و بعد از یک ساعت با شامپو بشویید.

همچنین میتوانید برای نتیجه ی بهتر 2 ق چ روغن نارگیل، 2 ق چ روغن زیتون، 2 ق چ عسل و 3 ق چ ماست را با هم ترکیب کنید و به مدت 10 دقیقه روی سر ماساژ دهید و بعد از 20 الی 30 دقیقه بشویید.

4_ سرکه سیب :

سرکه سیب را به مقدار مساوی با آب گرم مخلوط کنید و قبل از حمام بر روی سر بریزید و ماساژ دهید، به صورتی که که پوست کف سر کامل آغشته شود. سپس بعد از چند دقیقه با شامپوی مناسب موی خود شست و شو دهید. این کار را در هفته 2بار انجام دهید تا به نتیجه برسید.

5_ آسپیرین :

اسید سالیسیلیک که در اغلب شامپوهای مخصوص شوره وجود دارد در آسپیرین هم موجود است. برای کنترل شوره سر، هر بار دو عدد آسپرین پودر شده را به شامپوی خود اضافه کنید و روی سر بمالید. مواد باید به مدت دو دقیقه روی موها بماند. سپس آن را با آب شست وشو دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.