صبحانه ی لذت بخش با میوه

خوردن میوه عمل دفع سم را تحریک و از دست دادن وزن اضافی را تشویق می کند. ۷۵ تا ۹۰ درصد میوه ها بیش از هر غذای دیگر دارای آب هستند. بیش از ۷۵ تا ۹۰ درصد میوه ها را آب معدنی طبیعی تشکیل می‌دهد. در این مقاله تاثیر مصرف صبحانه ی لذت بخش با میوه را توضیح می‌دهیم.

صبحانه ی لذت بخش با میوه

صبحانه رژیم بیوژنیک لذت بخش است و تهیه آن آسان ترین قسمت این رژیم غذایی به شمار می آید در این وعده نباید چیزی جز میوه بخورید. دلیل خوردن آن نیز خیلی واضح و آشکار است.

هضم میوه واقعاً خیلی ساده است و تجزیه آن کمتر از سایر غذاها نیازمند انرژی است. تمام میوه ها به استثنای موز، خرما و میوه های خشک که در معده شما ۴۵ دقیقه توقف می کنند، حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه در معده باقی می مانند. آنها تجزیه می شوند ویتامین و مواد معدنی را آزاد می کنند و برای جذب سریع در جریان خون آماده می‌شوند و چون برای هضم به انرژی اندکی نیاز دارند، انرژی شما دچار اختلال نمی شود آنها همچنین می توانند بر جریان دفع اثر بگذارند هدف اصلی تسهیل جریان دفع است و می تواند کاهش چربی وزن را تسریع کند.

نحوه استفاده میوه در موقع ناشتا

همانطوری که اشاره شد چون مخلوط شدن میوه با سایر مواد غذایی مناسب نیست لازم است از میوه به تنهایی استفاده نمود، مخصوصاً در ناشتا.

به جای خوردن میوه بعد از غذا باید قبل از غذا از آن استفاده کرد ولی به شرطی که از خوردن غذای قبلی تقریباً سه ساعت گذشته باشد (مثلاً ۳ ساعت بعد از صرف ناهار یا شام)

  • صبح به محض از خواب برخاستن اقلاً نیم ساعت قبل از مصرف صبحانه.
  • ساعت ۵ یا ۶ بعد از ظهر یعنی اقلا سه ساعت بعد از صرف ناهار.
  • شب، قبل از خوابیدن به شرطی که سه ساعت بعد از صرف شام رعایت شده باشد توصیه می شود از خوردن پرتقال، نارنگی و گرفروت قبل از خوابیدن خودداری گردد، زیرا وجود ویتامین c در میوه های یاد شده، سبب بی خوابی می شوند بنابراین بهتر است از میوه های فوق الذکر در صبح یا بعد از ظهر استفاده شود.
راهنمای صرف صبحانه با میوه
  • هر قدر که میل دارید میوه بخورید اما مطمئن شوید که آن را کاملا جویده باشید.
  • اگر ساعت ۱۰ صبح احساس گرسنگی کردید یک یا دو عدد میوه بخورید.
  • کاملا از صرف میوه های خشک خودداری کنید البته تا زمانی که هنوز چربی های اضافی را از بین نبرده اید.
  • هنگامی که احساس می‌کنید به شدت گرسنه هستید فقط موز بخورید و بدانید که غذای خیلی سنگینی خورده اید ۴۵ دقیقه باید بگذرد تا بتوانید غذای دیگری بخورید.
  • هرگز پرخوری نکنید و هرگز کم‌خوری نکنید آنقدر بخورید که احساس سیری کنید.

برای مراقبت بیشتر ازسلامتی، می‌توانید ویدئوی های مربوط به لاغری و درمان چاقی را در اینستاگرام و آپارات مشاهده نمایید.

برچسب‌ها:,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.