قیمت جهانی نفت
قیمت جهانی نفت معادل 1.3 درصد افزایش یافت

طی اخرین گزارش نقل از رویترز، امروز مورخ چهاردهم مهر ماه، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال با 52 سنت معادل 1.3 درصد رشد و به 39 دلار و 79 سنت رسید. همچنین خبرهای جدید در رابطه با سلامت ترامپ باعث کم شدن احساس عدم قطعیت در بازارهای جهانی شده است.

روز جمعه و به دنبال نامشخص بودن وضعیت سلامت ترامپ قیمت نفت شاهد سقوط بیش از 4 درصدی بود. پیش از آن نیز خبرها در مورد افزایش موارد ابتلا به کرونا و کند شدن روند ترمیم اقتصادی قیمت ها را تضعیف کرده بود.

تحلیلگران گفتند، ترمیم قیمت ها در روز دوشنبه ناشی از کاهش نگرانی ها در مورد وضعیت سلامت ترامپ بوده، هرچند برخی خبرهای ضد و نقیض از وضعیت وی همچنان به گوش می رسد.

آوتار ساندو، تحلیلگر ارشد موسسه فیلیپ فیوچرز در این باره گفت: «من فکر می کنم بهبود وضعیت رئیس جمهور آمریکا… در تعطیلات آخر هفته به طور کلی تاثیر مثبتی بر بازار داشته است… او احتمالا به زودی به محل کارش بر می گردد.» وی افزود، سرمایه گذاران نگران متوقف شدن طرح محرک مالی دولت آمریکا بودند که می تواند به ترمیم تقاضای نفت کمک کند.

عامل دیگر تاثیر گذار بر قیمت نفت، گسترش اعتصاب کارکنان صنعت نفت در نرژ بود که ممکن است ظرفیت تولید نروژ را 330 هزار بشکه در روز یعنی معادل 8 درصد کل تولید، کاهش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.