درمان جای جوش صورت
برای جای جوش صورت و درمان آن  چه کنیم؟

 درمان جای جوش صورت یکی از دغدغه های مهم،کسانی است که به زیبایی پوستشان اهمیت می دهند. به احتمال زیاد همه ی کسانی که با مشکل جوش مواجه شدند از انواع کرم یا محصولات زیبایی استفاده کرده اند. اما به نتیجه دلخواهشان نرسیدند چون پوستشان آسیب عمیقی دیده و با مشکل جدی تری مواجهند. جای جوش های عمیق ممکن است برای تمام عمر باقی بمانند ولی خوشبختانه راه های زیادی برای درمان آن وجود دارد که خیلی سریع و راحت از شر جای جوش روی پوستتان خلاص می شوید. پیشنهاد ما استفاده از ماسک خاک رس چسبی و روتین رفع جوش و جای جوش می‌باشد.

جای جوشگاه روی صورت

پیشگیری از ایجاد اسکار (جوشگاه) بسیار ساده تر از درمان است :

همان مثال معروف که پیشگیری بهتر از درمان است به جای درمان جوش اول پیشگیری از به وجود آمدن آن بکنید. پیشگیری یعنی بدانید چه عواملی باعث جوش زدن میشود؛ تغیر هورمون ها،ژنتیک،استرس،غذای نامناسب،مصرف لوازم آرایشی،مصرف دارو و…

در جوش غرور جوانی، اسکارها می توانند از سوراخ های کوچک که ممکن است با سوراخ های گشاد غدد چربی پوست اشتباه شوند تا ضایعات آبله ای شکل بزرگ و عمیق وجود داشته باشند. جوش زدن در دوران بلوغ به علت تغیرات هورمونی و ترشح هورمون های جنسی است. که همین دلایل به حدی می رسند که باعث نگرانی ما میشوند.

درمان اسکار (جوشگاه) :

این جوشگاه های صورت عبارت هستند از تراشیدن پوست، استفاده از لیزر، عمل جراحی برداشتن اسکار، برآمده کردن پوست و گرافت پوستی، تزریق مواد پرکننده اسکار،  پیلینگ یا لایه برداری پوست که بر اساس شدت و گستردگی ناهنجاری پوست در افراد مبتلا می توان روش مناسب را انتخاب کرد.

کلیه این اتفاقات باعث کم شدن عمق اسکار (جوشگاه) و فرورفتگی پوست یا از بین رفتن آن می شود. استفاده از کرم های مخصوص که قبل از عمل ضروری بوده باعث تحریک پوست و لایه برداری می شود. چند هفته قبل از عمل ضروری بوده و باعث سریع شدن ترمیم پوست پس از عمل ساییدن پوست می گردد. بعضی مواقع جوشگاه های عمیق پوست صورت را با عمل پوست جراحی برداشته و محل را بخیه می زنند. در برخی بیماران لازم است اسکارهای عمیق توسط تزریق کلاژن پر شده و یا در بعضی موارد پیوند پوست از پشت گردن به ناحیه فرو رفته پوست انجام شود.

نحوه مراقبت از پوست جوشدار :

استفاده روزانه از ضدآفتاب های با طیف وسیع بخش مهمی از درمان است. انواع متفاوتی از کرم های موضعی در درمان تیرگی پس از التهاب استفاده میشود که شامل کرم های هیدروکینون، ترتینوئین، اسیدگلیکولیک و آزلاییک اسید است. استفاده از پیلینگ های شیمیایی در به دست آمدن نتایج عالی نیز موثر است. سایر درمان ها شامل استفاده از تری کلرواستیک اسید و کرایوتراپی سطحی با نیتروژن مایع است که البته در افرادی با پوست تیره به دلیل احتمال ایجاد اسکار (جوشگاه) بهتر است انجام نشود.

ماسک ضد جوش

استفاده از کرم های پوشاننده برای مناطق درگیر نیز می تواند از لحاظ ظاهری برای فرد موثر باشد. رتین آلدیید و یا اسیدگلیکولیک نیز می تواند در درمان تیرگی پس از التهاب در مورد جوش صورت استفاده شود. همه این ها راه حلی بود برای مراقبت از پوستتان اما بهترین روش مراقبت از پوست این است که نوع پوست خود را بشناسیم و با توجه به آن و نوع مزاجمان، محصولات و اعمال مناسب را بصورت روزانه انجام دهیم. شما در کافه سبز می توانید محصول روتین پوست خود را انتخاب کنید.

برای مراقبت بیشتر از پوست، می‌توانید ویدئوی های مربوط به مراقبت از پوست را در اینستاگرام و آپارات مشاهده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5% تخفیف
10%تخفیف
دفعه دیگه.
15% تخفیف
10% تخفیف
30% تخفیف
20% تخفیف
25% تخفیف

شانس خودتان را برای برنده شدن یک جایزه امتحان کنید! و کد تخفیف را روی هر محصولی که میخواین اعمال کنید.

قوانین بازی:

  • یک بازی برای هر کاربر
  • متقلبین رد صلاحیت خواهند شد.